قرنطینه کامل یک شهر در نزدیکی پکن

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، چین به سبب نگرانی از شیوع گسترده کرونا، در نزدیکی پکن، مجددا محدودیت سختگیرانه ای را به اجرا در آورده که زندگی 400 هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

قرنطینه کامل یک شهر در نزدیکی پکن

این محدودیت های سختگیرانه در استان هبی اعمال شده است.

در حال حاضر فقط کارگران مشاغل ضروری می توانند از خانه خارج شوند. علاوه بر این، تنها یک نفر از اعضای خانواده اجازه دارد برای خرید بیرون برود.

پس از همه گیری کرونا در سرانجام سال گذشته، چین با اعمال محدودیت های سختگیرانه توانسته تا حدودی از شیوع گسترده در این کشور جلوگیری کند و آمار ها را پایین نگه دارد.

برای جلوگیری از موج دوم، دولت چین حتی موارد کوچک شیوع این ویروس را جدی می گیرد.

پلیس هشدار داده که هر کسی که محدودیت ها را زیر زیر پا بگذارد با مجازات روبرو خواهد شد.

در استان هبی چه اتفاقی افتاده است؟

محدودیت های جدید پس از آن اعمال شد که مقامات اعلام کردند منطقه آنکسین در این استان به طور کامل محصور شده و تحت کنترل قرار گرفته است.

آنکسین در حدود 150 کیلومتری جنوب پکن است. مقامات می گویند از زمان گسترش کرونا در پکن، در این منطقه 18 مورد ابتلای قطعی شناسایی شده است.

این منطقه به اندازه مراکز عظیم شهری چین پرجمعیت نیست و به همین خاطر مقام های بهداشتی محلی ابراز خوشبینی کردند که شیوع این ویروس قابل کنترل خواهد بود.

در پکن شرایط چگونه است؟

نزدیک به دو هفته پیش چین از 57 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روز یکشنبه 14 ژوئن (25 خرداد) اطلاع داد. این بالاترین تعداد مبتلایان جدید از ماه آوریل در این کشور محسوب می شد.

در آن موقع کمیته بهداشت ملی چین گفت بیشتر موارد جدید ابتلا در نتیجه انتقال ویروس در پکن بوده است.

مقامات بهداشتی پکن هم بعدا اعلام کردند که تمامی این موارد با بازار فنگتای در این شهر مرتبط بوده اند. این بازار در جنوب شرقی پایتخت چین واقع است.

در 24 ساعت گذشته نیز در این شهر 14 نفر جان خود را از دست داده اند. آمار ها در چین در مقایسه با آمار ابتلای روزانه هزاران نفر در آمریکا و کشور های آمریکای جنوبی بسیار پایین است.

از اواخر ماه ژوئن کرونا در چین عمدتا به شهر پکن یا مناطق مجاور آن محدود شده است.

اولین بار ویروس کرونا در یک بازار غذا های دریایی در ووهان، مرکز استان هوبی در اواخر سال گذشته میلادی مشاهده شد.

دولت چین می گوید در این کشور 4700 نفر به خاطر ابتلا به بیماری کووید-19 جان خود را از دست داده اند اگرچه تردید هایی نسبت به صحت این آمار اعلام شده است.

منبع: فرارو

به "قرنطینه کامل یک شهر در نزدیکی پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرنطینه کامل یک شهر در نزدیکی پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید