قتل یک سیاهپوست دیگر در اعتراضات ضد نژادپرستی آمریکا

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، رسانه های آمریکا از کشته شدن یک شهروند سیاهپوست دیگر به دست نیروهای پلیس آمریکایی در شهر آتلانتا خبر دادند که موج جدیدی از اعتراض و آشوب های خیابانی را موجب شد؛ این موضوع نشان می دهد با گذشت 16 روز از اعتراض های سراسری علیه رفتار خشونت بار و نژادپرستانه پلیس آمریکا، کشتار رنگین پوستان یک اصل نهادینه در این بخش است.

قتل یک سیاهپوست دیگر در اعتراضات ضد نژادپرستی آمریکا

به گزارش روز یکشنبه شبکه سی ان ان، پلیس شهر آتلانتا رایشارد بروکس - Rayshard Brooks جوان 27 ساله سیاهپوست را که در مقابل یک رستوران در انتظار تحویل دریافت غذا بود در پی یک برخورد خشونت بار، به ضرب گلوله از پای درآورد.

این حادثه که اواخر روز آدینه (23 خردادماه) روی داد، منجر شد تا شب گذشته (شنبه) شهر آتلانتا به صحنه خشونت و آشوب بدل گردد.

بنابر گزارش سی ان ان، معترضان خشمگین، محلی را که این حادثه در آن روی داد به آتش کشیدند به گونه ای که نیروهای آتش نشان قادر به اطفای حریق نشدند.

معترضان به این اقدام مرگبار پلیس آتلانتا، همچنین چند دستگاه خودرو را در نزدیکی این رستوران و محل پارکینگی که این جوان سیاهپوست به دست نیروهای پلیس به قتل رسید، به آتش کشیدند.

استعفای رئیس پلیس اتلانتا

سی ان ان گزارش داد: به دنبال این اقدام مرگبار پلیس، رئیس پلیس شهر آتلانتا از مقام خود استعفا کرد و شهردار این شهر نیز خواهان اخراج نیروهای پلیسی شد که در این قتل دست داشتند.

کیشا لانس باتومس - Keisha Lance Bottoms شهردار آتلانتا در انتقاد به این اقدام مرگبار پلیس این شهر، دیروز(شنبه) در یک نشست خبری گفت: تفاوت فاحشی است بین اینکه به عنوان یک پلیس، چه می توانید بکنید و اینکه چه باید بکنید، وجود دارد؛ هیچ باوری ندارم که استفاده از اعمال زوری که منجر به مرگ است، عمل معقول و محکمه پسندی باشد.

باتومس اضافه کرد: اریکا شیدل - Erika Shield تصمیم گرفت در پی این ماجرا شخصا از مقام رئیس پلیسی این شهر استعفا دهد.

در حالی پلیس آتلانتا اقدام به برخورد عامرانه منجر به قتل یک شهروند سیاهپوست آمریکایی می نماید که اکنون 16 روز است سراسر ایالات متحده شاهد اعتراض های خیابانی علیه رفتار خشونت بار و نژادپرستانه پلیس این کشور علیه رنگین پوستان در آمریکاست که با قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس در پنجم خرداد ماه جرقه آن زده شد.

منبع: ایران آنلاین

به "قتل یک سیاهپوست دیگر در اعتراضات ضد نژادپرستی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل یک سیاهپوست دیگر در اعتراضات ضد نژادپرستی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید