شکار بزرگترین مار زنگی در کالیفرنیا، عکس

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، کالیفرنیا همواره یکی از قطب های پرورش مارهای زنگی بوده است و اخیرا بزرگترین گونه تا به حال دیده شده از آن از طریق دوربین ها شکار شد.

شکار بزرگترین مار زنگی در کالیفرنیا، عکس

به گزارش خبرگزاری وبلاگ آریابلاگ، مار زنگی یا مار زنگوله ای گونه ای از مارهای سمی هستند، این مارها هنگام خطر با تکان دادن دم صدایی ایجاد می کنند که شباهت زیادی به صدای زنگ و زنگوله دارد؛ به همین علت به مار زنگی یا زنگوله ای معروف شده است.

بیشتر بخوانید:

مورد عجیب در مقایسه تارای ایران خودرو با خویشاوند فرانسوی اش!/ عکس

پرنده زیبا ولی سمی با پرهای آغشته به زهری مرگبار! / عکس

مارهای زنگی اگرچه در سراسر قاره آمریکا یافت می شوند، اما به ویژه در کالیفرنیا فراوان هستند، جایی که برای اکوسیستم این استان ضروری هستند؛ اخیرا بزرگترین مار زنگی که تا به حال در کالیفرنیا دیده شده است در دام دوربین افتاده است.

Willow Godshalk بزرگترین مار زنگی تاریخ کالیفرنیا را در 27 ژوئیه 2018 مشاهده کرد. Godshalk مار زنگی یک متر و 80 سانتی متری را دید که نزدیک بود به سگش در خیابان Mariposa، کالیفرنیا حمله کند.

بزرگترین مار زنگی که تا به امروز ثبت شده است، یک مار زنگی شرقی (نام علمی: Crotalus adamanteus) بود. طول آن 2 متر و 10 سانتی متر و وزن آن 15 کیلوگرم بود. هانتر راتلج در سال 1946 به این مار بزرگ شلیک کرد.

شناسایی مارهای زنگی می تواند چالش برانگیز باشد. اما چندین ویژگی فیزیکی و نشانه های رفتاری وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان مارهای زنگی را شناسایی کرد. مارهای زنگی دارای سرهای مثلثی شکلی هستند که بسیار پهن تر از گردن آنها است. آنها همچنین دارای حفره های حساس به گرما بین چشم ها و سوراخ های بینی خود هستند که به آنها کمک می کند تا طعمه را پیدا کنند.

از نظر رنگ، مار زنگی بسته به گونه رنگ متفاوتی دارد. اما بسکمک از آنها یک الگوی الماسی شکل متمایز در امتداد پشت خود دارند. علاوه بر این، برخی مانند مار زنگی موهاوی دارای دم کوتاه تر و سفت تر هستند.

یکی از راه های تشخیص مار زنگی از مارهای غیر سمی، نگاه کردن به مردمک چشم آنهاست. مارهای زنگی مردمک های بیضی شکل دارند، در حالی که بیشتر مارهای غیر سمی مردمک های گرد دارند.

مارهای زنگی دارای یک گودال حسگر حرارتی مشخص بین چشم ها و سوراخ های بینی خود هستند، در حالی که مارهای غیر سمی اینطور نیستند. در نهایت، مارهای زنگی دارای یک جغجغه در انتهای دم خود هستند که مارهای غیر سمی فاقد آن هستند.

جغجغه در نوک دم مار زنگی یافت می شود، مار از جغجغه برای هشدار به متجاوزان احتمالی برای عقب نشینی یا منحرف کردن طعمه استفاده می کند.

منبع: azanimals

227227

منبع: خبرآنلاین

به "شکار بزرگترین مار زنگی در کالیفرنیا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار بزرگترین مار زنگی در کالیفرنیا، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید