سنگ بزرگ پیش پای مستاجران، چه کسی می تواند قسط 5 میلیون تومانی بدهد؟

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، ثبت نام مسکن در طرح تازه دولت شروع شده و متقاضیان برایت ثبت درخواست خود باید به سامانه ای که وزارت راه و شهرسازی معرفی نموده مراجعه نمایند.

سنگ بزرگ پیش پای مستاجران، چه کسی می تواند قسط 5 میلیون تومانی بدهد؟

سامانه ثمن به آدرس https://saman.mrud.ir/ در دسترس متقاضیان ثبت نام قرار گرفته و افراد می توانند به وسیله گزینه ثبت نام نهضت ملی مسکن این سامانه درخواست خود را ثبت نمایند.

در این طرح به هر متقاضی 350 میلیون تومان با نرخ سود 18 درصد پرداخت می گردد، اگر اقساط این وام 12 ساله باشد، مبلغ هر قسط بیش از پنج میلیون تومان است. بیشتر کسانی که در حال حاضر مستاجر هستند و جزو مشمولان این طرح حساب می شوند در دهک های یک تا پنج جامعه قرار دارند.

میانگین حقوق خانوارها در این دهک ها حدود 3.5 میلیون تومان است، در واقع انتقاد مردم به این طرح درخصوص اقساط آن است. یک خانواده با حقوق حدود 3.5 میلیونی چگونه باید بیش از پنج میلیون تومان قسط بدهد.

در واقع عمده انتقاد متقاضیان به این طرح درباره اقساط آن است. آنها می گویند توان پرداخت این اقساط را ندارند و دولت نباید تا این حد سخت گیری کند.

من بازنشسته به نون شب محتاج از کجا پول بیارم برای این طرح دولت

اگردولت واقعابه فکرخانه دارشدن مردم است چرا خانه تممام قسط دراختیار مستاجران نمی گذارد منی که اول ماه پنجاه درصدوآخرماه پنجاه درصدحقوق میگیرم چطور میتونم خانه دارشوم درصورتی هیچ پسندازی هم ندارم.

یک کارگر از کجا 40تومن بیاره از کجا5تومن قسط بده این طرح واقعابرای اقشار ضعیفه یااینابهانه هستند برای دیگران

فکری بهتر بردارین ازکجا پول بیارن مردم ندارن ازاول به قسط بزارین اونم به درآمدشون بخوره برای کرایه خانه موندن مردم

اینا دلشون برا مردم نسوخته میخوان وام بدن با 18 درصد بانکها چرخه مالی شون بچرخه وگرنه اینقدر سخت نمی گرفتند

مگه نمیگید زمین دولتی خوب لاقل یاری دولتی هم کنید برای پرداخت اقساط که ماهی 3500 تا 5 ملیون کی داره پرداخت کنه!!!؟؟؟ خودتون بشینید یکم قضاوت کنید ببینید آیا این تصمیمتون عادلانست

البته این طرح یک انتقاد جدی دیگری از سوی کارشناسان مالی دارد. آنها معتقد هستند که طرح نو دولت برای بازار مسکن همچون مسکن مهر تورم زاست.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر روی لینک هر آنچه باید درباره طرح جهش مسکن بدانیم کلیک کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "سنگ بزرگ پیش پای مستاجران، چه کسی می تواند قسط 5 میلیون تومانی بدهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ بزرگ پیش پای مستاجران، چه کسی می تواند قسط 5 میلیون تومانی بدهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید