فراوری ماسک 11 برابر شد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، خبرنگاران: دبیر ستاد لجستیک مقابله با کرونای وزارت صمت گفت: فراوری انواع مواد بهداشتی مورد احتیاج مبارزه با کرونا افزایش یافته به طوری که فراوری ماسک تنفسی نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا 11 برابر بیشتر شده است.

فراوری ماسک 11 برابر شد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ به نقل از فارس، جمشید گلپور ، در خصوص شرایط فراوری ماسک در کشور گفت: در حال حاضر تمام واحدهای فراوریی مکلف به ارائه آمار به دستگاه های نظارتی هستند.

سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت معدن و تجارت اضافه کرد: بازرسان در 104 واحد فراوریی شرایط فراوری و عرضه را کاملا رصد می نمایند. همچنین واحدهای فراوریی ملزومات بهداشتی مکلف به ثبت اطلاعات در سامانه تی تک وزارت بهداشت و سامانه جامع تجارت هستند.

وی با بیان اینکه فراوری ملزومات بهداشتی مقابله با کرونا در کشور چندین برابر افزایش یافته است، گفت: فراوری الکل نسبت به قبل از کرونا دو برابر افزایش یافته است بطوری که متانول (الکل) قبل از کرونا روزانه به میزان 170 هزار لیتر فراوری می شد و اکنون فراوری آن به 300 هزار لیتر در روز افزایش یافته است.

*افزایش 11 برابری فراوری ماسک تنفسی

گلپور بیان داشت: پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه فقط 200 هزار عدد ماکس تنفسی در کشور فراوری می شد که با شیوع ویروس کرونا فراوری این کالا 11 برابر افزایش یافته و به روزانه 2 میلیون و 300 هزار عدد افزایش یافته است.

* فراوری روزانه 145 هزار عدد ماسک N95

دبیر ستاد لجستیک مقابله با کرونای وزارت صنعت معدن تجارت با اشاره به افزایش 30 برابری فراوری ماسک N95 در کشور اضافه کرد: فراوری این ماسک در کشور قبل از شیوع ویروس کرونا روزانه فقط 5 هزار عدد بود که در حال حاضر به 145 هزار عدد در روز رسیده است.

* افزایش 8 برابری فراوری مواد ضد عفونی نماینده

گلپور گفت: فراوری مواد ضد عفونی نماینده از 50 هزار لیتر در روز به 400 هزار لیتر افزایش یافته و بر این اساس فراوری این کالا بعد از شیوع کرونا نسبت به قبل 8 برابر افزایش یافته است

وی گفت: دستکش طبی پیش از شیوع کرونا روزانه 2 میلیون عدد فراوری می شد که فراوری آن اکنون بیش از دو برابر افزایش یافته و به 4 و نیم میلیون عدد در روز رسیده است.

دبیر ستاد لجستیک مقابله با کرونای وزارت صنعت معدن تجارت گفت: فراوری لباس یکسره (کاورال) بیش از 860 برابر و شیلد محافظ صورت هزار برابر نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است.

* افزایش فراوری صابون و مایع دستشویی

گلپول اضافه کرد: قبل از شیوع ویروس کرونا روزانه 330 هزار تن مایع دستشویی در کشور فراوری می شد که اکنون فراوری روزانه آن به 450 هزار تن افزایش یافته است. به عبارتی فراوری این محصول بهداشتی 36 درصد بیشتر شده است.

وی بیان داشت: فراوری صابون نیز 33 درصد افزایش یافته و از 180 هزار تن در روز به 240 هزار تن رسیده است

منبع: اقتصادنیوز

به "فراوری ماسک 11 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری ماسک 11 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید