توقیف 13 کشتی حامل سوخت و مواد غذایی در ائتلاف متجاوز عربی

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، منابع وابسته به جنبش انصارالله یمن اعلام کردند، ائتلاف متجاوز عربی تحت امر عربستان 13 کشتی حامل سوخت و مواد غذایی را همچنان توقیف کرده است.

توقیف 13 کشتی حامل سوخت و مواد غذایی در ائتلاف متجاوز عربی

یک منبع در بندر الحدیده واقع در غرب یمن به شبکه المسیره گفت: ائتلاف عربی همچنان به توقیف 13 کشتی حامل مشتقات نفتی و مواد غذایی به رغم داشتن مجوزهای سازمان ملل ادامه می دهد.

این منبع به المسیره گفت، نیروهای متخاصم به رغم بازرسی های سازمان ملل و دریافت مجوزهای سازمان ملل به توقیف 13 کشتی حامل مشتقات نفتی و مواد غذایی در مقابل بندر جازان (جیزان) ادامه می دهند.

در این راستا شرکت نفت یمن در بیانیه ای گفت، به رغم اظهارات مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن در گزارشی به شورای امنیت در 22 ماه گذشته میلادی و صحبت ها از ورود کشتی های حامل سوخت به بندر الحدیده اما ائتلاف سعودی همچنان کشتی های حامل سوخت و مشتقات نفتی را توقیف کرده است.

براساس تاکید این شرکت، ائتلاف عربی همچنان پنج نفتکش حامل بنزین و سوخت دیزل را به منظور افزایش رنج ملت یمن به رغم داشتن مجوزهای ورود به بندر الحدیده توقیف کرده است.

این شرکت شرح داد: حجم سوخت موجود در این کشتی های توقیف شده 84.837 تن بنزین و 53.004 تن سوخت دیزل برآورد شده است.

از سوی دیگر، سرتیپ زید الوشلی، رئیس اداره گارد ساحلی - بخش دریای سرخ- اظهار کرد، ائتلاف سعودی دست به اقدامات زورگویانه زده و مانع از ترک و لنگر انداختن کشتی ها در آب های یمن می شود یا کشتی ها را وادار می کند بدون هیچ دلیل و توجیهی به رغم دارا بودن مجوزهای ورود به بندر برای تخلیه بارهایشان بندر را ترک کنند.

این مساله در نشستی در استان الحدیده درخصوص بررسی پیامدهای جنگ بر دریانوردی یمن مطرح شد.

در این نشست اقدامات زورگویانه ائتلاف سعودی درباره ممانعت از ترک بندر از سوی کشتی ها بدون هیچ مجوز قانونی محکوم شد.

ائتلاف عربی تحت امر عربستان در 26 مارس 2015 به بهانه حمایت از عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری دولت مستعفی یمن عملیات نظامی را در یمن آغاز کرد. یمن در نتیجه حملات متعدد ائتلاف متجاوز سعودی از شدیدترین بحران انسانی در جهان رنج می برد و بر اساس آمار سازمان ملل 22 میلیون تن از شهروندان یمنی که حدود 75 درصد از ساکنان این کشور را تشکیل می دهند، به انواع کمک ها و حمایت های انسانی نیاز دارند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،جزئیات تازه از مذاکرات میان ریاض و انصارالله یمن

منبع: ایران آنلاین

به "توقیف 13 کشتی حامل سوخت و مواد غذایی در ائتلاف متجاوز عربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقیف 13 کشتی حامل سوخت و مواد غذایی در ائتلاف متجاوز عربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید