بیل گیتس به رئیس جمهور کره جنوبی نامه نوشت

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی امروز (یکشنبه) گفت، بنیان گذار ماکروسافت نامه ای به رئیس جمهور کره جنوبی ارسال کرده و در آن ابراز امیدواری کرد که همکاری مشترک میان سئول و کمپانی اش در واکنش به ویروس کرونا تقویت شود.

بیل گیتس به رئیس جمهور کره جنوبی نامه نوشت

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، بیل گیتس، رئیس بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس در این نامه که روز دوشنبه ارسال شده اظهار داشت که از نحوه پاسخگویی کره جنوبی به ویروس کرونا از جمله اقدامات مربوط به قرنطینه و تلاش های بخش خصوصی برای تولید واکسن تحت تاثیر قرار گرفته است.

گیتس گفت، اگر کمپانی اس کی بیوساینس کره جنوبی پیروز به تولید واکسنی برای این ویروس جدید شود، این کمپانی قادر خواهد بود از ژوئن سال آینده میلادی ظرف یک سال 200 میلیون واکسن تولید کند.

کمپانی اس کی بیوساینس توانسته بودجه تحقیقاتی 3.6 میلیون دلاری این بنیاد خیریه برای تولید واکسن کووید 19 را به دست آورد.

گیتس همچنین گفت، سرمایه گذاری این بنیان خیریه در آژانس غیردولتی رایت فاند را که در سال 2018 میلادی با مشارکت وزارت بهداشت سئول و پنج شرکت بیو دارویی کره ای به منظور کمک به کشورهای در حال توسعه برای حل مسائل بهداشت عمومی شان تاسیس شده است، افزایش خواهد داد.

گیتس همچنین به کیم جونگ-سوک، بانوی اول کره جنوبی به خاطر انتصابش به عنوان رئیس افتخاری کمیته پشتیبانی کره موسسه بین المللی واکسن تبریک گفت.

موسسه بین المللی واکسن یک آژانس بین المللی است که تمامی تلاش های خود را صرف تحقیقات و ساخت واکسن می کند.

رئیس جمهور کره جنوبی و گیتس همچنین در آوریل سال جاری میلادی تماس تلفنی با یکدیگر داشتند و در آن توافق کردند تا به منظور ساخت واکسن و کشف درمان ویروس کرونا همکاری های خود را افزایش دهند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "بیل گیتس به رئیس جمهور کره جنوبی نامه نوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیل گیتس به رئیس جمهور کره جنوبی نامه نوشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید