با قلعه نویی سر کار بودیم؟

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، خبرنگاران - تیم ملی فوتبال ایران این روز ها با امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی نو به کار می دهد و دو بازی تدارکاتی با روسیه و کنیا هم برگزار نموده است. ملاقات هایی که به وضوح با سطح انتظارات علاقمندان به فوتبال در ایران فاصله زیادی دارد.

با قلعه نویی سر کار بودیم؟

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، تیم ملی در شرایطی به امیر قلعه نویی سپرده شده که پیش از این گزینه های مطرحی همانند وینچنزو مونتلا، فلیکس سانچس و البته در راس آن ها اروه رنار فرانسوی به عنوان گزینه های جدی خارجی مطرح شده بود. مواردی که یکی پس از دیگری از دور خارج شدند تا امیر قلعه نویی برای دومین بار روی نیمکت تیم ملی بنشیند.

اگرچه مونتلا با تیمی در ترکیه و اروه رنار سرمربی عربستان بود، ولی سانچس هم با اکوادور به توافق رسید تا هیچ کدام از این گزینه ها به ایران نیایند. البته که این بخشی از ماجرا است، چون به نظر می رسد فدراسیون آنطور که باید و شاید تمایلی برای کار کردن با مربی خارجی نداشته است. نمونه اش همین داستان اروه رنار و تیم ملی عربستان. رنار با وجود دستمزد خوب و قرارداد بلند مدت با عربستانی ها از کارش کناره گیری کرد تا حالا در پی یافتن تیمی تازه باشد که عنوان می گردد تیم ملی فوتبال زنان فرانسه است.

بدیهی است با توجه به ستاره هایی که ایران در اختیار دارد و چراغ سبز قبلی رنار برای حضور در فوتبال ایران (زمانی که راهنمایی تیم ملی مراکش را به عهده داشت) اگر فدراسیون مذاکره ای جدی با رنار داشت، این مربی با وجود داشتن قرارداد با عربستان باز هم نیم نگاهی به فوتبال ایران داشت. هرچند که به نظر می رسد با ماجرای امیر قلعه نویی و توافق پیش از موعد، ماجرای یک مربی خارجی فقط یک سرکاری بوده است.

منبع: فرارو

به "با قلعه نویی سر کار بودیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با قلعه نویی سر کار بودیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید