با دانستن این نکته دیگر چای کیسه ای نمی خورید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، نتایج مطالعات یک متخصص ترکیه ای در دانشگاه سقاریه نشان داده است که حدود 13 هزار ذره میکروپلاستیک از هر عدد چای کیسه ای (تی بگ) وارد آب جوشی می گردد که از آن برای درست کردن چای استفاده می کنیم و می خوریم.

با دانستن این نکته دیگر چای کیسه ای نمی خورید

به گزارش ایسنا، پلاستیک هایی که قرن ها طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شوند، می توانند به ذرات یک میکرومتری و پنج میلی متری تبدیل شده و در نتیجه تبدیل به میکروپلاستیک شوند.

نتایج یک مطالعه مشابه در هلند نیز که در مارس امسال میلادی (2022) به اشتراک گذاشته شد، نشان داد که میکروپلاستیک برای اولین بار در خون انسان یافت شده است. در این مطالعه، پلاستیک PET (پلی اتیلن ترفتالات) که به طور گسترده در بطری های نوشیدنی، بسته بندی مواد غذایی و فراوری لباس استفاده می گردد، پلی استایرن مورد استفاده در بسته بندی مواد غذایی و محصولات خانگی و پلی اتیلن مورد استفاده در کیسه های پلاستیکی، در نمونه های خون شناسایی شدند.

این محقق بعلاوه در خصوص انتقال این ذرات از چای کیسه ای به آب جوش تحقیقاتی را انجام داده است. او در این باره گفت: دستکم 13 هزار ذره میکروپلاستیک از چای کیسه ای وارد آب جوشی می گردد که ما می خوریم.

وی اضافه نمود: با تکنیکی که من در مطالعه خود استفاده کردم، می توانیم ذرات میکروپلاستیک تا میزان سه میکرومتر را شناسایی کنیم به عبارت دیگر می توان گفت که حدود 13 هزار میکروپلاستیک بین سه میکرومتر تا پنج میلی متر وارد چای می گردد.

این محقق با تاکید بر اینکه هیچ یک از خواص پلاستیک ها حتی اگر به قطعات کوچک تقسیم شوند تغییر نمی کند، اظهار کرد که بلعیده شدن یا تماس با میکروپلاستیک ها باعث ایجاد اثرات سمی می گردد.

به گزارش آناتولی، وی بعلاوه استفاده از چای دمی را به جای چای کیسه ای توصیه کرد و اضافه نمود: بهتر است مصرف کننده به محصولاتی روی آورد که در واقع بسته بندی زیادی ندارند.

منبع: فرارو

به "با دانستن این نکته دیگر چای کیسه ای نمی خورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با دانستن این نکته دیگر چای کیسه ای نمی خورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید