این بانک دولتی فقط با میانگین حساب وام می دهد ، ضامن هم برای وام های خرد بیاورید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، در حالیکه مدیر عامل بانک ملی می گوید برای پرداخت وام های خرد نیازی به آنالیز میانگین حساب نیست، آنالیز ها از بعضی شعب بانک ملی حاکی از این است که این بانک فقط با آنالیز میانگین حساب وام می دهد.

این بانک دولتی فقط با میانگین حساب وام می دهد ، ضامن هم برای وام های خرد بیاورید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، در پی ممنوعیت بلوکه کردن بخشی از مبلغ وام و بعلاوه سپرده گذاری بدون سود برای دریافت تسهیلات، عملکرد بانک ها در این راستا و رعایت این بخشنامه مورد آنالیز قرار گرفته که در این گزارش به طور نمونه شرایط وام دهی از سوی بانک ملی و چگونگی برخورد این بانک با بخشنامه مربوطه رصد شده است.

بر اساس مشاهدات میدانی از بعضی شعب بانک ملی، این بانک برای پرداخت تسهیلات خرد، مبلغی از وام را بلوکه نمی نماید یا برای ضمانت وام، وثیقه نقدی نمی خواهد. اما شرایط پرداخت وام در این بانک به این صورت است که فقط به وسیله آنالیز میانگین حساب شش ماهه متقاضی، وام می دهد.

در این زمینه، مسئول اعتبارات یکی از شعب بانک ملی می گوید که برای پرداخت وام باید میانگین حساب متقاضی در بازه شش ماهه معادل 12.5 میلیون تومان باشد تا بتوان 100 میلیون تومان وام گرفت.

طبق گفته مسئول اعتبارات این شعبه، علاوه بر داشتن میانگین حساب، فردی که یک وام 100 میلیونی می خواهد باید ضامن هم بیاورد.

علاوه بر این، شعبه دیگری از بانک ملی نیز شرط اصلی پرداخت وام را میانگین حساب شش ماهه اعلام نموده و می گوید میانگین حساب باید 15 درصد از مبلغ وام مد نظر را پوشش دهد تا بتوان آن مبلغ را از بانک به عنوان وام دریافت کرد.

بعلاوه، مسئول اعتبارات یکی از شعب بانک ملی خاطرنشان کرد که برای دریافت یک وام 50 میلیونی از این بانک حداقل میانگین حساب شش ماهه متقاضی باید حدود هشت میلیون تومان باشد.

البته، گفتنی است که بانک ملی برای پرداخت وام علاوه بر آنالیز میانگین حساب، ضامن و گواهی کسر از حقوق می خواهد و رتبه اعتباری متقاضی را نیز آنالیز می نماید.

در شرایطی بانک ملی فقط به وسیله آنالیز میانگین حساب وام می دهد، چندی پیش مدیر عامل این بانک اعلام نموده بود که برای پرداخت تسهیلات خرد شرط آنالیز میانگین یا معدل مانده حساب نداریم و بانک ها باید به کسانی که در شعبه مربوطه حساب دارند، متناسب با اعتبارسنجی وام بدهند.

  • رونمایی از نحوه عرضه پول تازه ایرانی | ریال دیجیتال جایگزین اسکناس می گردد؟
منبع: همشهری آنلاین

به "این بانک دولتی فقط با میانگین حساب وام می دهد ، ضامن هم برای وام های خرد بیاورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بانک دولتی فقط با میانگین حساب وام می دهد ، ضامن هم برای وام های خرد بیاورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید