ایران برای میزبانی از جام جهانی 2022 استارت زد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، تهران (پانا) - دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد کشور می گوید در نظر داریم در یکی از بخش های دیلپماسی مالی مان دیپلماسی ورزش را قرار دهیم.

ایران برای میزبانی از جام جهانی 2022 استارت زد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سعید محمد پس از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت ورزش و جوانان و شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری، صنعتی و ویژه مالی گفت: ما به منطقه ها آزاد فقط به عنوان یک مبحث مالی نگاه نمی کنیم، بلکه در مورد مسائل فرهنگی، اجتماعی و گردشگری قصد داریم پیشتاز و سرآمد باشیم. به همین دلیل جلساتی با عزیزان وزارت ورزش و جوانان داشتیم. ظرفیت های خوبی در منطقه ها آزاد داریم. 8 منطقه آزاد داریم و در حال راه اندازی آنها هستیم. با توجه به ظرفیت بالای منطقه ها آزاد در استانهای مرزی و ارتباطی که با سایر کشورهای همسایه دارند قصد داریم در یکی از بخش های دیلپماسی مالی مان دیپلماسی ورزش را قرار دهیم. معتقدم که خیر منطقه ها آزاد باید به همه بخش ها برسد. بر این اساس از ورود وزارت ورزش و جوانان در بخش های مختلف در منطقه ها آزاد استقبال می کنیم. چرا که پلی برای ارتباط بیشتر با ورزش و جامعه جوانان است. از امکانات و ملزوماتی که در منطقه ها آزاد داریم باید حداکثر استفاده را ببریم تا بتوانیم از اعتلای ورزش حمایت کنیم.

وی در ادامه افزود: به همین دلیل قبل از ورود به این جلسه هماهنگی های لازم را با دکتر سجادی داشتیم. البته این همکاری را نه فقط در حوزه فوتبال بلکه در سایر رشته ها هم خواهیم داشت، ما این اعلام آمادگی را کردیم که از سایر تیم های ورزشی و ورزشکاران این حمایت را داشته باشیم. همین چند وقت گذشته حمایت هایی را از تیم ملی فوتبال بانوان و سایر رشته های ورزشی را انجام دادیم، مقرر شد براساس راهبرد و استراتژی که برادران عزیزمان در وزارت ورزش و جوانان دارند، جلساتی را با فدراسیون های مختلف داشته باشیم و بدانیم که چه یاری هایی می توانیم در این زمینه داشته باشیم و در این فضا یاری های مورد احتیاج را انجام دهیم.

دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد در مورد جام جهانی 2022 قطر گرفت: در ارتباط با موضوع خاص جام جهانی 2022 قطر همانطور که شهاب الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون گفت واقعا جا داشت که از چهار سال پیش این موضوعات پیگیری می شد، اما امروز با یک تاخیر طولانی و در یک زمان فشرده و بالاجبار باید این مسائل را پیگیری کنیم، چرا که یک رویداد بسیار بزرگ در کنار ما اتفاق می افتد. برگزاری مسابقات جام جهانی نه فقط یک رویداد ورزشی، بلکه یک اتفاق بزرگ مالی است و کشور ما باید حداکثر بهره را از این رویداد بزرگ ببرد. ما سعی می کنیم با ارتباط نزدیک و همکاری مشترکی که با فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان داریم جبران مافات کنیم و این زمان سوزی که رخ داده را جبران کنیم و هماهنگی ها را روز به روز بیشتر کنیم. براساس تفاهم نامه ای که امروز امضا می گردد ما امکاناتی که در جزایر قشم و کیش داریم را در اختیار فدراسیون فوتبال قرار می دهیم. بعلاوه در یک همکاری مشترک احداث زمین های جدیدی را برای تیم ملی مد نظر داریم. فضاهای مورد احتیاج هتل و سایر موضوعات، امکانات تردد، حمایت های حمل و نقل هوایی، امکانات گردشگری برای دوره اقامت در جزایر مهیا می کنیم.

سعید محمد یادآور شد: در مورد سایر افراد و طرفداران تیم های مختلفی که علاقمند هستند در جام جهانی حضور پیدا نمایند فضایی را ایجاد خواهیم کرد و مطمئنا هزینه اسکان و اقامت بسیار کمتر از کشور میزبان (قطر) خواهد بود و آنها را در اختیار گردشگران قرار می دهیم. امیدوار هستیم تیم ملی صعودش کامل گردد و در جام جهانی هم خوش بدرخشد و دل میلیون ها ایرانی را شاد کند. در کنار آن نیز بهره مالی خوبی را در این ایام برای کشور عزیزمان بیافرینیم و باز هم می گویم این در سایه همکاری مشترک مجموعه وزارت ورزش و جوانان، دبیرخانه شورای عالی منطقه ها آزاد و فدراسیون فوتبال است. بعلاوه در سرانجام از پیگیری و پشتکار عزیزی خادم مجددا تشکر می کنم که در این راه زحمات زیادی کشید و آرزوی توفیق برای دکتر سجادی دارم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ایران برای میزبانی از جام جهانی 2022 استارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران برای میزبانی از جام جهانی 2022 استارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید