اکتیویژن بلیزارد هم برای استفاده از NFT برنامه ریزی می کند

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، طبق بعضی از شواهد تازه، به نظر می رسد که شرکت اکتیویژن بلیزارد علاقه بازیکنان را به ارز دیجیتال و محصولات مبتنی بر NFT ارزیابی می کند.

اکتیویژن بلیزارد هم برای استفاده از NFT برنامه ریزی می کند

در یک نظرسنجی YouGov که در طول تعطیلات آخر هفته برای بازیکنان منتشر شد، شرکت اکتیویژن بلیزارد - که در فرآیند تصاحب از طریق شرکت مایکروسافت است - از بازیکنان پرسیده است که آیا آن ها علاقه مند هستند که در دامنه ای از گرایش های نوظهور و آینده بازی ها قرار بگیرند.

در کنار نوآوری های استاندارد و رایج تر صنعت بازی مانند واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، هوش مصنوعی، کراس پلی و سرویس های اشتراکی، این شرکت همچنین در پی نظرات بازیکنان درباره موضوعات بحث برانگیزتری همچون تجربه بازی های متاورس، بازی برای کسب درآمد (دریافت رمزارز، ان اف تی یا پول واقعی در بازی) و به صورت کلی توکن های غیرقابل معاوضه یا همان ان اف تی ها بوده است.

یکی از کاربرانی که این نظرسنجی برای او فرستاده شده بود، در نوشته ای در توییتر بیان نمود: به نظر می رسد که بلیزارد/اکتیویژن می خواهد که ببیند اگر بازیکنان به رمزارز یا ان اف تی در بازی ها علاقه دارند یا نه. من یک نظرسنجی از آن ها دریافت کردم و در نظرسنجی چنین چیزی وجود دارد. من گفتم که نسبت به آن ها (وجود رمزارز و ان اف تی در بازی) کاملاً بی علاقه ام.

البته اکتیویژن تنها ناشر بزرگی نیست که به ان اف تی ها ابراز علاقه کرده یا حداقل کنجکاو شده و درباره آن ها از مردم سؤالاتی پرسیده است. همین هفته پیش، تهیه کننده سگا یعنی ماسایوشی کیکوچی گفت: این یک توسعه طبیعی برای آینده بازی ها است که از طریق درگیر کردن بازی ها در زمینه هایی همچون سرویس های ابری و ان اف تی اتفاق می افتد.. شرکت های دیگری همچون اسکوئر انیکس، کونامی و یوبی سافت هم در گذشته علاقه خود را به ان اف تی بیان کرده اند و حتی بعضی از آن ها اقداماتی را هم در این زمینه انجام داده اند که البته نتیجه مثبتی را تا به امروز به دست نیاورده اند.

با این حال، همه شرکت ها دیدگاه یکسانی ندارند. استودیوی پلاتینیوم گیمز - استودیوی سازنده آثاری مانند Bayonetta، Nier: Automata و Babylons Fall - دیدگاه خود را درباره این موضوع به اشتراک گذاشته است و توسعه این فناوری بحث برانگیز را ناامیدکننده خوانده است زیرا از نظر آن ها از هر طریقی که حساب کنیم، این فناوری در بازی های ویدیویی و تأثیرات مثبتی بر سازندگان و کاربران ندارد.

به نظر می رسد در حال حاضر بیشتر بازیکنان با نظر استودیو پلاتینیوم گیمز موافق هستند و نسبت به رشد این فناوری ها در بازی های ویدیویی نگرانی های خاصی دارند یا حتی به صورت کلی به خاطر تأثیرات مخرب زیست محیطی ان اف تی ها با آن ها مخالفت دارند. با این حال، این فناوری چیزی است که بسیاری از شرکت ها درباره آن کنجکاو شده اند و اکنون اکتیویژن هم به جمع این شرکت ها اضافه شده است.

منبع: Eurogamer

منبع: دیجیکالا مگ

به "اکتیویژن بلیزارد هم برای استفاده از NFT برنامه ریزی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکتیویژن بلیزارد هم برای استفاده از NFT برنامه ریزی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید