افزایش تنش ها در آمریکا در پی تیراندازی های پلیس به رنگین پوستان

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، در پی انتشار گزارش هایی درباره تیراندازی های مرگبار پلیس و برآورد ها درباره صدور حکم درک چاوین افسر سابق پلیس که یک سیاهپوست را به قتل رسانده، تنش ها در ایالات متحده به شدت افزایش یافته است.

افزایش تنش ها در آمریکا در پی تیراندازی های پلیس به رنگین پوستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آریابلاگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، در حالی که پیش بینی می گردد حکم دادگاه درک چاوین افسر سابق پلیس که متهم به قتل یک شهروند سیاهپوست است، به زودی صادر خواهد شد و انتشار گزارش های متعددی درباره تیراندازی مرگبار ماموران پلیس، تنش ها در جامعه آمریکا طی هفته گذشته به شدت افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، اعتراضات گسترده در سراسر آمریکا در مخالفت با قتل دانته رایت جوان 20 ساله سیاهپوست و آدام تولدو نوجوان 13 ساله توسط ماموران پلیس، بار دیگر شکل گرفته و معترضان مخالفت خود را با رفتارهای نژادپرستانه و تبعیض آمیز پلیس اعلام نموده اند.

شهرهای مختلف آمریکا آماده هرج و مرج و ناآرامی شده است، آن هم در شرایطی که کشور منتظر اعلام صدور حکم پرونده درک چاوین است. وی متهم اصلی پرونده قتل جورح فلوید است، شهروند سیاهپوستی که ماه می سال گذشته در بازداشتگاه پلیس جان باخت.

مقام های شهر مینیاپولیس و سایر شهرهای عظیم آمریکا خواهان افزایش حضور پلیس و استقرار نظامیان گارد ملی شده اند.

اعتراضات گسترده ای اوایل هفته جاری در مینه سوتا در مخالفت با قتل دانته رایت در شهر بروکلین سنتر آغاز شده است.

پلیس در ششمین شب اعتراضات علیه قتل دانته رایت جوان 20 ساله سیاهپوست، حدود 100 نفر از تظاهرات نمایندگان را بازداشت کرد.

قتل جوان سیاهپوست در بروکلین سنتر توسط یک مامور پلیس، بار دیگر موجب اعتراضات گسترده علیه رفتارهای خشونت آمیز و نژادپرستانه پلیس آمریکا شده است.

در حالی که بخش عمده ای از اعتراضات در بروکلین سنتر طی روزهای اخیر آرام و مسالمت آمیز بوده ولی مقام های رسمی اعلام کردند که روز آدینه پس از آنکه معترضان سعی کردند با برداشتن موانع به ساختمان اداره پلیس این شهر یورش ببرند، مجبور به متفرق کردن تظاهرات نمایندگان شدند و در این بین حدود 100 نفر بازداشت شده اند.

یک مقام ارشد پلیس بروکلین سنتر در این باره گفت: حدود 500 نفر در اعتراضات آدینه شب حضور داشتند و زمانی که تعدادی از معترضان آغاز به برداشتن موانع نصب شده در اطراف ساختمان اداره پلیس کردند و بطری های شیشه ای را به سوی نیروهای پلیس پرتاب کردند، چاره ای جز متفرق کردن آنها و بازداشت تعدادی از معترضان نداشتیم.

بعضی از وبلاگ آریابلاگی که در حال پوشش وقایع و اتفاقات این اعتراضات بودند، هدف آزار و اذیت پلیس قرار گرفتند.

کیم پاتر مامور سابق اداره پلیس شهر بروکلین سنتر در ایالت مینه سوتا که چند روز قبل دانته رایت جوان سیاهپوست را به ضرب گلوله به قتل رساند، با قید وثیقه 100 هزار دلاری از زندان آزاد شده است.

کیم پاتر به قتل درجه دوم متهم شده و چهارشنبه صبح بازداشت شده بود. وی قرار است پنجشنبه در دادگاه حاضر گردد. در صورت محکومیت، وی حداکثر با 10 سال حبس و 20 هزار دلار جریمه روبرو خواهد شد.

پلیس اعلام نموده است که ماموران پلیس قصد داشتند یک مرد را به خاطر نقض مقررات هدایت رانندگی بازداشت نمایند ولی او حاضر به تبعیت از دستور پلیس نشده و دوباره سوار خودرویش شده است. یک مامور پلیس به سوی راننده شلیک نموده است.

اعتراضات گسترده ای نیز علیه قتل آدام تولدو نوجوان 13 ساله توسط یک مامور پلیس در شیکاگو شکل گرفته است.خانواده این پسر که توسط پلیس شیکاگو به قتل رسیده، خواهان برپایی تظاهرات آرام و مسالمت آمیز شده بودند.

تصاویر ضبط شده با دوربینی که روی لباس اریک استیلمن افسر 34 ساله پلیس شیکاگو نصب شده، نشان می دهد وی روز 29 مارس اقدام به تعقیب و شلیک به سوی تولدو نموده است.

این فیلم نشان می دهد که تولدو یک اسلحه در دست داشته و افسر پلیس قصد متوقف کردن او را داشته است. تولدو پیش از شلیک گلوله توسط افسر پلیس، اسلحه را روی زمین انداخته و دست هایش را بالا برده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افزایش تنش ها در آمریکا در پی تیراندازی های پلیس به رنگین پوستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تنش ها در آمریکا در پی تیراندازی های پلیس به رنگین پوستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید