آینده بازار مسکن به کجا می رسد؟

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باتوجه به نوسانات تورم، آینده بازار مسکن قابل پیش بینی نیست، اما امیدوار هستیم با اقدامات انجام شده و اهتمام وزارت راه برای اجرای قانون جهش فراوری مسکن و گام برداشتن برای قانونمند کردن بازار اجاره بهای املاک مسکونی، اتفاقات خوبی در این بازار رقم بخورد.

آینده بازار مسکن به کجا می رسد؟

به گزارش ایسنا، اسماعیل حسین زهی با اشاره به شرایط بازار مسکن درباره آثار تصویب طرح ساماندهی بازار اجاره بهای املاک مسکونی، بیان نمود: کمیسیون عمران مجلس برای اولین بار به این موضوع ورود پیدا کرد و امیدوار هستیم با تصویب این قانون شاهد ساماندهی در بازار اجاره بها باشیم و دیگر شرایط بی قانونی که بنگاه ها بنا بر نظر خود قیمت گذاری می کردند، سرانجام یابد.

وی در ادامه اظهار کرد: این قانون دارای پشتوانه کارشناسی بوده و با نگاه جامعی برای ساماندهی بازار اجاره بهای املاک مسکونی آماده شده است و انتظار می رود با نهایی شدن این قانون در فصل نقل و انتقال ها شاهد یک ساماندهی در بازار اجاره بها باشیم. بر اساس این قانون در کلانشهر ها و شهر ها بر اساس تورم نرخ اجاره بها معین خواهد شد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصرح کرد: در بلند مدت بر اساس قانون اساسی دولت ها موظف هستند مسکن مردم را تامین نمایند، اما در دولت های گذشته در ساخت مسکن کوتاهی شده است. ما باید بستر ساخت مسکن را با تامین مصالح ساختمانی با قیمت مناسب فراهم کنیم. انبوه سازان نیز به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی باید وارد عرصه ساخت شوند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه در حوزه اجرای قانون جهش فراوری مسکن قدم های مثبتی برداشته است و ما امیدوار هستیم که بین عرضه و تقاضا در این بازار تعادل برقرار گردد.

حسین زهی در سرانجام تاکید نمود: باتوجه به اینکه روز به روز تورم در حال افزایش است، آینده بازار مسکن قابل پیش بینی نیست. امیدوار هستیم با کنترل تورم اتفاق های خوبی در بازار مسکن نیز رقم بخورد.

منبع: فرارو

به "آینده بازار مسکن به کجا می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده بازار مسکن به کجا می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید