کرونا بدترین شرایط مالی دنیا در یک قرن اخیر را رقم زد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، خبرنگاران: بر اساس گزارش OECD، فراوری ناخالص سال 2020 در دنیا منفی 6 درصد خواهد بود که نشان دهنده شدیدترین رکود یک قرن اخیر است.

کرونا بدترین شرایط مالی دنیا در یک قرن اخیر را رقم زد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ به نقل از ایرنا ،سازمان توسعه و همکاری مالی، روز گذشته گزارشی درباره تاثیرات همه گیری کووید-19 بر فراوری ناخالص دنیا منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، در صورتی که موج دوم ویروس کرونا در دنیا شکل نگیرد، رشد مالی سال جاری دنیا منفی 6 درصد خواهد بود. در سناریویی دیگر با در نظر دریافت شیوع بیماری در موج دوم، رشد مالی به منفی 7.6 درصد کاهش می یابد.

سازمان همکاری و توسعه مالی(OECD) می نویسد:همه گیری کووید-19 یک بحران سلامت دنیای است که در حافظه جمعی ما هیچ سابقه ای نداشته است. این بحران، اقتصاد را به شدیدترین رکود یک قرن اخیر فرو برده است و خسارت های بسیار عظیمی به سلامت،اشتغال و رفاه مردم وارد نموده است.

گزارش این سازمان نشان می دهد که کشور انگلستان بیشتر از تمام کشورهای دنیا آسیب مالی دیده است. پیش بینی می گردد که رشد مالی این کشور سال جاری منفی 11.5 درصد باشد.

اما جالب آنجاست که چین به عنوان منشا ویروس کرونا، نسبت به دیگر کشورهای دنیا، کمترین تاثیر را از بحران ویروس کرونا در فراوری ناخالص خود خواهد دید. سازمان همکاری و توسعه مالی، پیش بینی می نماید که رشد فراوری ناخالص داخلی در سال 2020، منفی 2.6 درصد باشد.

اینفوگرافیک زیر که از پایگاه داده پردازی استاتیستا به فارسی برگردانده شده،پیش بینی این سازمان از رشد مالی بعضی از قوی ترین کشورها را نشان می دهد.

منبع: اقتصادنیوز

به "کرونا بدترین شرایط مالی دنیا در یک قرن اخیر را رقم زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا بدترین شرایط مالی دنیا در یک قرن اخیر را رقم زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید