واردات خودرو به ساماندهی بازار یاری می نماید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس درباره سامان دهی بازار خودروی داخلی معتقد است واردات، عرضه و تقاضا در بازار خودرو را هماهنگ می نماید.

واردات خودرو به ساماندهی بازار یاری می نماید

سید جواد حسینی کیا، نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در خصوص سامان دهی بازار خودرو گفت: مجلس دنبال سامان دهی بازار خودرو با نگاه کیفیت محور است و نظارت بر بازار عرضه و تقاضا مرحله بعد از اصلاح کیفیت قرار گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به برابر نبودن عرضه و تقاضای خودرو در کشور اظهار کرد: راه چاره مجلس در این شرایط، واردات خودروی خارجی بود؛ پیشنهاد کردیم در ازای صادرات خودرو، قطعات خودرو یا سایر صنایع نیروی متحرکه و یا به ازای هر ارزی که منبعش معین باشد، واردات خوردو صورت بگیرد.

او با بیان اینکه واردات خودرو در گرو تأیید مجمع تشخیص مصلحت نظام است، گفت: اگر این مجمع همراهی کند، مقدار محدودی واردات خودرو صورت خواهد گرفت و در نتیجه شرایط بازار خودرو از این شرایط بحرانی بیرون می آید. در همین ارتباط دوشنبه گذشته با مجمع تشخیص جلسه داشتیم قرار بر این شد که چند جلسه دیگر نیز داشته باشیم.

این نماینده مجلس گفت: اگر عرضه و تقاضا برابر نشود، بازار خودرو از شرایط کنونی هم بدتر خواهد شد. در وهله اول باید عرضه و تقاضا را برابر کنیم و در از طرف دیگر نقدینگی بازار خودرو را به سمت فراوری و اشتغال ببریم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "واردات خودرو به ساماندهی بازار یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات خودرو به ساماندهی بازار یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید