میوه ای که وزن را کاهش می دهد و از دیابت پیشگیری می نماید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، ترکیبی که فقط در این میوه یافت می گردد می تواند به توقف دیابت نوع 2 و مبارزه با چاقی یاری کند.

میوه ای که وزن را کاهش می دهد و از دیابت پیشگیری می نماید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ به نقل از هلث، آووکادو حاوی یک مولکول چربی است که می تواند با بهبود سطح گلوکز خون، متابولیسم گلوکز و حساسیت به انسولین به پیشگیری از دیابت و حفظ وزن سالم یاری کند.

آووکاتین B (AvoB) که فقط در آووکادو یافت می گردد، توانایی مقابله با فرآیندهای اکسیداسیون ناقص در عضلات و پانکراس را دارد و سطح انسولین را نیز کاهش می دهد.

به شرکت نمایندگان در این مطالعه مکمل غذایی آووکاتین B در کنار رژیم غذایی غربی داده شد. نتایج نشان داد، افرادی که مکمل های آووکاتین B مصرف می کردند وزن خود را کاهش دادند و حساسیت به انسولین را بهبود بخشیدند بدون اینکه اثر نامطلوبی بر عضلات اسکلتی، کبد یا کلیه ها داشته باشد.

بیش از یک سوم از نوجوانان و بزرگسالان آمریکایی، بریتانیایی و کانادایی دارای اضافه وزن یا چاق هستند که به نوبه خود می تواند منجر به دیابت نوع 2 گردد.

هورمون انسولین سیگنالی را به بدن می فرستد تا گلوکز را بگیرد و از آن به عنوان سوخت انرژی استفاده کند اما افراد مبتلا به دیابت به انسولین مقاوم هستند و نمی توانند گلوکز خون را به درستی حذف نمایند.

این مسائل می تواند منجر به متابولیسم ضعیف چربی و افزایش اسیدهای چرب (انباشته شدن چربی) در بافت های حساس به انسولین مانند کبد و ماهیچه ها گردد.

تجزیه اسیدهای چرب در میتوکندری رخ می دهد، سلول های کوچکی که به عنوان نیروگاه شناخته می شوند زیرا در بدن انرژی فراوری می نمایند. در شرایط عادی، بدن چربی را به وسیله فرآیند اکسیداسیون اسیدهای چرب می سوزاند اما دیابت یا چاقی این فرآیند را مسدود می نماید و اکسیداسیون چربی کامل نمی گردد.

این مطالعه نشان می دهد که آووکاتین B موجود در آووکادو می تواند با فرآیند اکسیداسیون ناقص در پانکراس و ماهیچه های اسکلتی مقابله کند.

پروفسور پل اسپاگنولو، رهبر این تحقیق گفت: خوردن آووکادو به تنهایی احتمالا بی اثر خواهد بود زیرا اندازه آووکاتین B طبیعی در میوه ها به طور گسترده ای فرق دارد و ما هنوز به طور کامل نمی دانیم که دقیقا چگونه هضم و جذب آن با مصرف یک آووکادو کامل انجام می گردد.

اگرچه آووکادو به عنوان یک غذای کاهش وزن معرفی شده است.

نواز احمد، نویسنده اول این مطالعه گفت: ما از تغذیه سالم و ورزش به عنوان راه حلی برای این مشکل حمایت می کنیم اما این برای بعضی افراد سخت است. ما چندین دهه است که این را می دانیم و چاقی و دیابت هنوز یک مشکل مهم سلامتی هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "میوه ای که وزن را کاهش می دهد و از دیابت پیشگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه ای که وزن را کاهش می دهد و از دیابت پیشگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید