معاون شهردار تهران: پل گیشا برنمی شود

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص آخرین شرایط زیرگذر گیشا و ایجاد دسترسی برای این زیرگذر توضیحاتی ارائه کرد.

معاون شهردار تهران: پل گیشا برنمی شود

عباس شعبانی در مصاحبه با ایسنا، در خصوص شرایط اصلاح زیرگذر گیشا، گفت: در دوره سابق مدیریت شهری قرار شد پل گیشا برداشته گردد و ترافیک منطقه نصر و محلات اطراف با یک زیرگذر و رمپ دسترسی از زیرگذر به محله نصر تا حدودی مدیریت گردد که این اتفاق به درستی رخ نداد. بعلاوه قرار بود که اتصال نصر به بزرگراه شهید چمران جنوب به وسیله یک دستگاه پل انجام گردد که این امر هم به خاطر اینکه زیرگذر زود بالا آمده فراهم نشده و به همین علت مردم تا پل آزمایش می روند و از زیر پل دور می زنند و به بزرگراه شهید چمران برمی گردند.

وی با بیان اینکه باید در هنگام ساخت زیرگذر، تأسیسات شهری همانند برق و آب و... را پشت شمع های نگهبان قرار داد، توضیح داد: برای ایجاد دسترسی به محله نصر نقشه زیرگذر آنالیز و معین شد که دقیقا در محلی که باید رمپ خروجی ایجاد گردد همه تاسیسات اعم از لوله آب و گاز جانمایی شده است، پس باید همه این تاسیسات شهری جابجا گردد که این مساله سبب می گردد اجرای پروژه و جابجایی تاسیسات به جداره و لبه خیابان نصر برسد و قطعا این امر خانه ها و مغازه ها را تحت الشعاع قرار می دهد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: پس با توجه به ناراضی بودن شهروندان ساکن در این محدوده، دوباره کمیته ای تشکیل دادیم و علاوه بر مشاور طراح، یک مشاور دیگر نیز اضافه کردیم.

به گفته شعبانی، در این شرایط سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران و سازمان مهندسی و عمران شهر تهران به عنوان مجری کنار هم قرار گرفتند و یک طرح بهینه ارائه کردند که کمترین آسیب را به پوسته و جداره شهری بزند. ان شاءالله این طرح را با مردم مطرح می کنیم تا ذهنیت عمومی را برای اجرایش آماده کنیم.

وی در خصوص دسترسی به بزرگراه شهید چمران با احداث یک پل نیز گفت: متأسفانه این طرح دسترسی اجرا نشده و از آنجایی که خروجی زیرگذر گیشا کمی زود بالا آمده؛ یعنی به خاطر این که دسترسی حذف شده زیرگذر در قسمت غربی سریع تر به سطح رسیده است، امکان احداث پل نیست، مگر اینکه دوباره از ابتدا بخواهیم زیرگذر را بسازیم که اصلا به لحاظ مالی به صرفه نیست.

شعبانی در انتها مورد طرح ایجاد پل سبز زندگی به جای پل گیشا اظهار کرد: قطعات فولادی پل گیشا برای دو آزمایشگاه مرجع ارسال شد و آن ها کار سازه ای برای این قطعات را توصیه نکرده و اعلام کردند که فولاد پل گیشا دچار خستگی شده و مسئولیت هر اتفاق احتمالی برعهده شهرداری است چراکه عمر سازه ای این فولاد تمام شده است و بر همین اساس ما به علت حفاظت از جان مردم تصمیم گرفتیم که از قطعات این پل دیگر استفاده نکنیم.

منبع: فرارو

به "معاون شهردار تهران: پل گیشا برنمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون شهردار تهران: پل گیشا برنمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید