ماینکرفت استفاده از NFT و فناوری های مبتنی بر بلاک چین را ممنوع نمود

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، در حالی که به نظر می رسد اشتیاق برای استفاده از NFT در بازی ها کمی پایین تر آمده است اما هنوز شرکت هایی مثل اسکوئر انیکس وجود دارند که سعی دارند هنوز به استفاده و تکیه بر این تکنولوژی تأکید نمایند. با این حال، به نظر می رسد استودیو مویانگ (Mojang) از این دسته از شرکت ها نیست و هیچ علاقه ای به NFT ندارد.

ماینکرفت استفاده از NFT و فناوری های مبتنی بر بلاک چین را ممنوع نمود

در بیانیه ای طولانی که در سایت بازی ماینکرفت (Minecraft) منتشر شده است، تیم به جزئیات کامل این موضوع می پردازد و شرح می دهد که چرا تا به امروز از این فناوری استقبال ننموده و چرا اقداماتی را برای ممنوع کردن هرگونه اجرای هر چیزی مرتبط با بلاک چین در ماینکرفت انجام داده است.

در این بیانیه نوشته شده است: در دستورالعمل های استفاده از ماینکرفت، ما به طور خلاصه شرح می دهیم که چگونه صاحب سرور می تواند برای دسترسی هزینه کند و همه بازیکنان باید به یک عملکرد دسترسی داشته باشند. ما این قوانین را داریم تا اطمینان حاصل کنیم که ماینکرفت جامعه ای باقی می ماند که همه به محتوای یکسان دسترسی دارند. با این حال، توکن های غیرقابل معاوضه ای (NFTs) می توانند مدل هایی از کمبود و محرومیت ایجاد نمایند که با دستورالعمل های ما و روح ماینکرفت در تضاد است. برای اطمینان از اینکه بازیکنان ماینکرفت تجربه ای ایمن و فراگیر را داشته باشند، فناوری های بلاک چین مجاز به ادغام در برنامه ها و سرورهای ما نیستند و بعلاوه نمی توان از فناوری بلاک چین برای ایجاد دارایی دیجیتال کمیاب برای محتوای درون بازی ماینکرفت مانند دنیاها، پوسته ها، آیتم های شخصیتی یا سایر حالت ها استفاده کرد.

در ادامه بیانیه ، استودیو مویانگ بیان نموده: اخیراً بعضی از شرکت ها توکن های غیرقابل معاوضه ای را راه اندازی و پیاده سازی نموده اند که با دنیا ماینکرفت و پوسته های خاص آن مرتبط است. نمونه های دیگری از نحوه استفاده از NFT و بلاک چین با دارایی های ماینکرفت شامل ایجاد توکن های غیرقابل معاوضه ی کلکسیونی ماینکرفت است که به بازیکنان اجازه می دهد به وسیله فعالیت هایی که روی سرور انجام می گردد، NFT کسب نمایند یا پاداش هایی را تحت قالب NFT برای فعالیت های خارج از بازی دریافت نمایند. هر یک از این کاربردها از NFT و دیگر فناوری های بلاک چین مالکیت دیجیتال را بر اساس کمیابی و محروم سازی ایجاد می نماید که این با ارزش های خلاقانه ماینکرفت و ایده بازی کردن با هم و در کنار هم همخوانی ندارد. NFT همه جامعه هواداران ما را شامل نمی گردد و میان آن ها فاصله ای ایجاد می نماید. تفکر قیمت گذاری و ذهنیت سرمایه گذاری حول NFT تمرکز را از بازی کردن به سوی سودجویی می برد که فکر می کنیم با لذت بلند مدت و موفقیت بازیکنان ما متناقض است.

آن ها اضافه کردند: ما بعلاوه نگران این هستیم که بعضی از توکن های غیرقابل معاوضه شخص ثالث ممکن است قابل اعتماد نباشند و ممکن است در نهایت برای بازیکنانی که آن ها را خریداری می نمایند، خسارت زیادی داشته باشند. بعضی از پیاده سازی های NFT شخص ثالث نیز کاملاً به فناوری بلاک چین وابسته هستند و ممکن است به یک مدیر دارایی احتیاج داشته باشد که ممکن است بدون اطلاع قبلی ناپدید گردد. بعلاوه مواردی وجود داشته است که توکن های غیرقابل معاوضه با قیمت های متورم مصنوعی یا تقلبی فروخته شده اند. ما می دانیم که خلق کردن در بازی ما دارای ارزش ذاتی است به همین دلیل کوشش می کنیم بازاری را فراهم کنیم که بتوان آن ارزش ها را شناسایی کرد.

در سرانجام و برای تأکید بر حرف های قبلی این بیانیه، آن ها اعلام کردند: به این ترتیب، برای اطمینان از اینکه بازیکنان بازی ماینکرفت تجربه ای ایمن و فراگیر را داشته باشند، فناوری های بلاک چین مجاز به ادغام و پیاده سازی در برنامه های کلاینت و سرور ماینکرفت نیستند و بعلاوه نمی توان از آن ها برای ایجاد توکن های غیرقابل معاوضه مرتبط با هر محتوای درون بازی از جمله دنیاها و پوسته ها، آیتم های شخصیتی یا حالت های دیگر استفاده کرد. بعلاوه ما توجه بیشتری به این موضوع خواهیم داشت که چگونه این تکنولوژی در طول زمان تکامل می یابد تا اطمینان حاصل کنیم که اصول بالا حفظ می شوند و تعیین گردد که آیا این اصول برای تجربیات امن و یا دیگر کاربردهای عملی و فراگیر در بازی ها مجاز هستند یا خیر. با این حال، در حال حاضر ما هیچ برنامه ای برای پیاده سازی فناوری های مبتنی بر بلاک چین در بازی ماینکرفت نداریم.

اگرچه بند پایانی این بیانیه اشاره می نماید که شاید در آینده اوضاع تغییر پیدا کند اما چیزی که در حال حاضر به اطمینان می توانیم بگوییم، این است که استودیو مویانگ مخالف پیاده سازی NFT در بازی پرطرفدار خود است و برنامه ای هم برای آن ندارد.

مبنع: Kotaku

منبع: دیجیکالا مگ

به "ماینکرفت استفاده از NFT و فناوری های مبتنی بر بلاک چین را ممنوع نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماینکرفت استفاده از NFT و فناوری های مبتنی بر بلاک چین را ممنوع نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید