لاری: خیز سهمگین و شدید کرونا کشور را تهدید می نماید خبرنگاران

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، سخنگوی وزارت بهداشت، نسبت به تبعات فرایند کاهشی رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هشدار داد.

لاری: خیز سهمگین و شدید کرونا کشور را تهدید می نماید خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آریابلاگ، سیما سادات لاری، گفت: نمودار موارد بستری روزانه در بعضی استان ها، همچنان صعودی است و متأسفانه در هفته گذشته شاهد افزایش نسبی بروز موارد مثبت بستری و مرگ و میر کووید 19 نسبت به هفته ما قبل آن هستیم.

وی با اعلام اینکه 11 شهرستان قرمز کشور همگی در استان خوزستان هستند، اضافه نمود: در هفته گذشته بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری به ترتیب در استان های خوزستان، مازندران و سمنان و بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا به ترتیب در استان های خوزستان، مازندران، گلستان و سمنان گزارش شده است.

لاری تاکید نمود: متأسفانه به دنبال عادی انگاری شرایط بیماری در کشور، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی طی روز های اخیر با کاهش روبرو بوده است و استان های کردستان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، گلستان، خوزستان و ایلام دارای پایین ترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور بوده اند.

وی گفت: با توجه به رابطه مستقیم و معنی دار میان کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش موارد بستری و به دنبال آن افزایش موارد مرگ و میر ناشی از کرونا، مطمئناً در صورت تداوم این شرایط، کشور مجدداً با خیز سهمگین و شدید بیماری روبرو می گردد.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه نمود: امیدواریم مردم با پرهیز از هرگونه ساده انگاری و اهمال در رفتار های فردی و اجتماعی یاری کنید تا به یاری همکاران نظام سلامت مانع از تکرار تجربیات تلخ گذشته شده و از ایجاد خیز چهارم بیماری در کشور جلوگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "لاری: خیز سهمگین و شدید کرونا کشور را تهدید می نماید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاری: خیز سهمگین و شدید کرونا کشور را تهدید می نماید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید