قرنطینه کیفیت خواب را کاهش داد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، نتایج یک آنالیز جدید حاکی از آن است، در عین اینکه افراد در دوران شیوع ویروس کرونا و قرنطینه بیشتر از قبل خوابیده اند، اما کیفیت خواب آنها کاهش یافته است.

قرنطینه کیفیت خواب را کاهش داد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آریابلاگ به نقل از نیوزوایز، پژوهشگران دانشگاه بازل سوئیس در مطالعه اخیرشان اظهار نموده اند افراد در زمان قرنطینه مدت بیشتری را صرف خوابیدن نموده اند اما در عین حال خواب با کیفیتی نداشته اند.

کارشناسان تأکید می نمایند، همه گیری ویروس کرونا تأثیر عمده ای بر زندگی مردم در سراسر دنیا داشته است و این شامل نحوه خوابیدن آنها هم می گردد.

دو مطالعه که به تازگی منتشر شده نشان می دهد که برنامه های آرام مدرسه و کار در دوران شیوع ویروس کرونا زمان بیشتری را برای افراد فراهم نموده تا در خانه بمانند و استراحت نمایند اما در عین حال یکی از مطالعات نشان می دهد کیفیت خواب افراد با کاهش روبرو بوده است.

کریستین بلوم، محقق این پژوهش و پژوهشگر خواب و علوم مغز و اعصاب شناختی از دانشگاه بازل گفت: این نشان می دهد که الگوهای بیدار شدن افراد به جای ریتم های اجتماعی توسط سیگنال های بیولوژیکی درون بدنشان راهنمایی می شدند.

کارشناسان باور دارند، کاهش کیفیت خواب تبعات متعددی در پی دارد و بر سلامت افراد تأثیر منفی می گذارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "قرنطینه کیفیت خواب را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرنطینه کیفیت خواب را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید