صدرنشینی سروقامتان بسکتبال با پیروزی مقابل ژاپن

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، تیم ملی بسکتبال ایران در سومین بازی خود از کاپ آسیا 2022 اندونزی، به برتری قاطع مقابل ژاپن دست یافت.

صدرنشینی سروقامتان بسکتبال با پیروزی مقابل ژاپن

بعد از ظهر امروز (یک شنبه) 26 تیر 1401، تیم ملی بسکتبال ایران در سومین بازی خود از دور گروهی کاپ آسیا 2022 اندونزی به مصاف ژاپن رفت که در پایان، با نتیجه 88 بر 76 مقابل حریف خود به فزونی دست یافت.

این بازی که جدال دو مدعی گروه C رقابت ها بود، با فزونی تیم ملی ایران پایان یافت تا شاگردان ارمغانی به عنوان صدرنشین گروه خود به طور مستقیم راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.

ترکیب ایران:

حامد حدادی، بهنام یخچالی، ارسلان کاظمی، سجاد مشایخی و محمد جمشیدی

ترکیب ژاپن:

یوتا واتانابه، لوک ایونز، یوکی توگاشی، هیروتاکا یوشی و یودای نیشیدا

* نیمه اول: ایران 48 - 34 ژاپن

در کوارتر نخست این بازی، شاگردان سعید ارمغانی پیروز شدند با درخشش حامد حدادی و یخچالی 27 - 24 به فزونی برسند، اما نکته قابل توجه بازی آمار فوق العاده ژاپنی ها در پرتاب های سه امتیازی بود. ژاپنی ها به واسطه حضور حدادی زیر سبد ایران، 10 پرتاب سه امتیازی داشتند که 6 تا از آن ها پیروز بود.

در کوارتر دوم دفاع تیمی ایران فشار زیادی را به بازیکنان شوتزن ژاپن وارد کرد و درخشش حدادی در زیر سبد حریف با دادن پاس گل، باعث شد تا ایران 37 - 26 پیشی بگیرد. پس از آن که ژاپنی ها 4 امتیاز متوالی را از طریق واتانابه کسب کردند، ارمغانی در حالی که ایران 44 - 31 پیش بود تقاضای وقت استراحت کرد. عملکرد خوب دفاعی ایران در این بازی باعث شد تا با فزونی 21-10 در کوارتر دوم، مجموعا 48 - 34 نیمه نخست را با فزونی پشت سر بگذارد.

* نیمه دوم:

با شروع نیمه دوم بازیکنان ژاپن تغییر تاکتیک دادند تا با فشار به روی حدادی او را از زیر سبد خود دور کنند، اما باز هم این حامد بودی که حملات ایران را یکی پس از دیگری وارد سبد کرد تا بازی 59 - 44 شود. کار های دو نفره یخچالی و حدادی در حملات، از نکات قابل توجه بازی بود که امتیازات زیادی را برای ایران به همراه داشت. یک دقیقه و 5 ثانیه مانده به پایان بازی، ایران 66 - 44 (22 امتیاز اختلاف) از ژاپن پیشی گرفت. این کوارتر با فزونی قاطع 20-12 ایران به پایان رسید.

در کوارتر چهارم بازی ژاپنی ها 5 امتیاز متوالی را کسب کردند و به امتیاز 51 رسیدند تا ارمغانی با کاهش اختلاف به 19 امتیاز، سریعا تقاضای وقت استراحت کند. متین آقاجانپور ستاره جوان تیم ملی ایران که از اوایل کوارتر چهارم وارد زمین شده بود، با دو پرتاب سه امتیازی خود مانع از کاهش اختلاف شد، اما در حالی که ایران 80 - 66 از حریف پیش بود ارمغانی تقاضای وقت استراحت کرد. در حالی که این کوارتر نیز 30 بر 20 به سود ژاپن پایان یافت، این تیم ایران بود که 88 بر 76 به پیروزی رسید تا صدرنشین گروه C شود.

منبع: فرارو

به "صدرنشینی سروقامتان بسکتبال با پیروزی مقابل ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدرنشینی سروقامتان بسکتبال با پیروزی مقابل ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید