دستگیری 12 تروریست در استان نینوا

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، واحد اطلاعات نظامی پلیس فدرال عراق از دستگیری 12 تروریست نفوذی از سوریه به خاک عراق در استان نینوا در غرب این کشور اطلاع داد.

دستگیری 12 تروریست در استان نینوا

به گزارش وبلاگ آریابلاگ از ایرنا، یک منبع امنیتی عراقی امروز آدینه به پایگاه خبری شفق نیوز این کشور گفت که واحد اطلاعات نظامی پلیس فدرال عراق پیروز شد 12 تروریست دارای تابعیت عراقی را که از سوریه به استان نینوای عراق نفوذ نموده بودند، دستگیر نمایند.

این منبع توضیح داد: این 12 تروریست در دوره عملیات پاکسازی خاک عراق از گروه تروریستی داعش، از عراق به سوریه فرار نموده بودند اما بار دیگر مخفیانه به عراق بازگشته بودند.

وی اضافه کرد: واحد اطلاعات نظامی پلیس فدرال اخیرا در عملیات جدید پاکسازی استان نینوا از بقایای گروه تروریستی داعش این تروریست ها را شناسایی و بازداشت کرد.

عراق در سال 2017 میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را گفت، اما عناصر و هسته های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در بعضی مناطق استان های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و بغداد فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی کوشش می نمایند.

درپی افزایش تحرک تروریست ها در برهه اخیر در بعضی استان ها از جمله دیاله، کرکوک، صلاح الدین، الانبار، دیاله و بابل، نیروهای مسلح عراق نیز بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور اضافه کرده و در طول 2 هفته اخیر شمار زیادی از سرکردگان تروریست از جمله سرنموده ارشد داعش در عراق موسوم به جانشین خلیفه و والی عراق و یک سرنموده دیگر موسوم به فرمانده جنوب عراق در این گروه به همراه تعدادی از تروریست های طراح انفجار تروریستی اخیر میدان الطیران بغداد را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از آنها را بازداشت و مقرها و مخفیگاه های آنها را منهدم کردند که این عملیات همچنان ادامه دارد.

به تازگی نگرانی ها در زمینه بازسازی ساختار داعش از سوی آمریکا با یاری همپیمانان منطقه ای این کشور در سایه تحرک های مشکوک آمریکایی در مرز سوریه و عراق، افزایش یافته و از همین رو، درخواست ها در عراق برای انتها بخشیدن به حضور نظامی آمریکا در این کشور بیشتر شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "دستگیری 12 تروریست در استان نینوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 12 تروریست در استان نینوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید