خاطره بازی رویترز با گل تاریخی مهدی مهدوی کیا

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: گلی که به آمریکا در جام جهانی فرانسه زدم یکی از بزرگ ترین، به یادماندنی ترین و قابل توجه ترین لحظات زندگی ام بود.

خاطره بازی رویترز با گل تاریخی مهدی مهدوی کیا

پس از گذشت 24 سال از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل آمریکا در جام جهانی 1998، این تیم ها باردیگر باید در جام جهانی قطر به مصاف هم بروند. خبرگزاری رویترز به مناسبت فرارسیدن سالروز این دیدار تاریخی با مهدی مهدوی کیا زننده دومین گل مسابقه گفتگو کرده است.

مهدوی کیا درباره این مسابقه گفت: بازی ایران و آمریکا مسابقه قرن بود. گلی که در آن بازی زدم یکی از بزرگ ترین، به یادماندنی ترین و قابل توجه ترین لحظات دوران زندگی ام بود. هرگز آن لحظه را فراموش نمی کنم. نخستین برد ایران در جام جهانی رقم خورد و همه این ها دست به دست هم داد تا آن دیدار و آن بازی به اتفاقی بزرگ در دوران ورزشی من تبدیل شود.

در آن مسابقه هواداران ایرانی زیادی در ورزشگاه حاضر شدند. تدابیر امنیتی شدیدی هم در زمین بازی حاکم بود. پیش از آغاز بازی، بازیکنان ایران دسته گل به آمریکایی ها هدیه دادند و تیم ها عکس مشترک گرفتند. ضربه سر حمید استیلی ایران را پیش انداخت و مهدوی کیا گل دوم را زد تا در فاصله 6 دقیقه مانده به سرانجام بازی، فاصله دوبرابر شود.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: از هر زاویه ای که نگاه کنید، آن برد خیلی مهم بود. از منظر ورزشی این یک لحظه تاریخی بود، زیرا اولین برد تاریخ فوتبال ایران را در جام جهانی به دست آوردیم. برای کشور این بازی به یک جشن بزرگی تبدیل شد، بنابراین تاریخی بود. حتی از نظر سیاسی نیز به یک لحظه مهم تبدیل شد. روز خاصی بود.

ایران از آن زمان تا به امروز تنها یک بازی دیگر را در جام جهانی برده است که مقابل مراکش در سال 2018 بود و مهدوی کیا منتظر آزمون بزرگ دیگری برای تیم ملی در دیدار با آمریکا در جام جهانی قطر است.

وی گفت: درحال حاضر آمریکا بازیکنان جوانی دارد که در اروپا بازی می کنند. این تیم بسیار قوی تر از سال 1998 است. ممکن است این دیدار هنوز هم تحت تأثیر محیط سیاسی باشد، اما مطمئنم که بازیکنان حرفه ای هستند و می توانند بدون توجه به آنچه در سیاست می گذرد روی ورزش و مسابقه تمرکز کنند. امیدوارم بازی خوبی باشد و ایران دوباره برنده شود.

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 با انگلیس، آمریکا و ولز همگروه است. دیدار ایران و آمریکا هشتم آذرماه برگزار می شود.

منبع: فرارو

به "خاطره بازی رویترز با گل تاریخی مهدی مهدوی کیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطره بازی رویترز با گل تاریخی مهدی مهدوی کیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید