حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم ها است

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، رییس سازمان غذا و دارو گفت: اگرچه در شعارهای عوام فریبانه از سوی آمریکایی ها گفته می شود دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم ها نمی شود، اما عملا حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم ها بوده و مسائل عدیده ای را ایجاد کرده است.

حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم ها است

به گزارش وبلاگ آریابلاگ از سازمان غذا و دارو، محمدرضا شانه ساز روز شنبه درباره تشکیل جلسه جهت ایجاد کارگروهی متشکل از مدیران سازمان غذا و دارو، وزیر راه و شهرسازی و مدیران این وزارتخانه اضافه نمود: وزارت راه و شهرسازی در زمینه تحریم ها بار سنگینی را به دوش کشیده است. ممانعت از حمل و نقل دارو و اقلام سلامت محور مانند دارو و تجهیزات پزشکی یکی از محورهای اصلی تحریم دشمنان علیه مردم ایران بوده که در وزارت بهداشت و وزارت راه و شهرسازی در دوران تحریم با آن روبرو بودیم و با شیوع کرونا، تحریم ها را سخت تر کرده است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به همکاری های مناسب وزارت راه با تمام توان از جمله شرکت های هواپیمایی، کشتیرانی، زمینی بیان نمود: با مذاکراتی که وزیر بهداشت و وزیر راه و شهرسازی حول مسائل مختلف داشتند، جلسه ای به اتفاق مدیران کل، روسای اتحادیه ها، سندیکاهای مربوطه و مدیران عامل شرکت های خطوط هوایی در زمینه تجارت و تولید دارو و تجهیزات پزشکی برگزار شد.

وی اظهار کرد: در این جلسه تمامی مسائل با جزییات و به صورت مصداقی مطرح و همه مسائل در تامین، تدارک و حمل و نقل دارو و تجهیزات به بحث گذاشته شد؛ وزیر راه و شهرسازی نیز دستوراتی داد که امیدواریم با تشکیل این کارگروه دیگر شاهد وقفه ای در حمل و نقل اقلام سلامت محور به کشور نباشیم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز پیش از این در نامه های جداگانه به دبیرکل سازمان ملل، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت و رییس یونیسف، از مجامع بین المللی خواست در برابر تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران و اقدامات تهدیدی یک جانبه آمریکا در جهت تهیه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سکوت نکنند.

منبع: جام جم آنلاین

به "حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید