حامد عنقا و حضور یک حامد دیگر در سریالی با پایان خونین!، آقازاده با ستاره های پرتعداد به نمایش خانگی می آید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، سریال آقازاده در حالی وارد شبکه نمایش خانگی می شود که به روال سریال های قبلی با قلم حامد عنقا، نام شخصیت اصلی آن حامد است.

حامد عنقا و حضور یک حامد دیگر در سریالی با پایان خونین!، آقازاده با ستاره های پرتعداد به نمایش خانگی می آید

گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری وبلاگ آریابلاگ، سید مرتضی حسینی؛ سینا مهراد در نقش حامد تهرانی!. این جمله ای است که با صدای گرم و گیرای بهروز رضوی در انتهای تیزر سریال آقازاده تعبیه شده و نشان می دهد که حامد عنقا سنت شکنی نکرده و این بار هم شخصیت اول سریالش را هم نام خود قرار داده است. کاری که او قبلاً در سریال های قلب یخی، پدر و بر سر دوراهی نیز انجام داده بود.

نخستین قسمت از سریال آقازاده با طراحی، نویسندگی و تهیه کنندگی حامد عنقا و کارگردانی بهرنگ توفیقی، از فردا (جمعه ششم تیر) در شبکه نمایش خانگی توزیع می شود. سریالی که قرار است از این پس جمعه ها در وی او دی ها و روزهای شنبه به صورت فیزیکی منتشر شود و مخاطبان از فردا بیننده نخستین قسمت از آن در فیلیمو و نماوا خواهند بود.

امین تارخ، امیر آقایی، مهدی سلطانی، ثریا قاسمی، لعیا زنگنه، جمشید هاشم پور، سینا مهراد، دیبا زاهدی، سامیه لک، مسعود فروتن، سعید داخ، روزبه مشخصی و امین حیایی با حضور کامبیز دیرباز و هنرمندی نیکی کریمی، با حضور افتخاری محمدحسین لطیفی بازیگران آقازاده هستند.

همچنین علی زندوکیلی قطعاتی را برای این مجموعه خوانده است . او که پیش از این با اجرای ترانه تیتراژ سریال بر سر دوراهی نخستین همکاری اش را با حامد عنقا رقم زده بود، در سریال تازه او نیز قطعاتی را اجرا می کند .

پس از پخش سریال بر سر دوراهی به عنوان سریال نوروزی شبکه دو سیما در سال 1398 که به نویسندگی و تهیه کنندگی حامد عنقا و کارگردانی بهرنگ توفیقی رقم خورد، این دو چهره چهارمین همکاری خود را در آقازاده ادامه داده اند.

حامد عنقا در سال های اخیر طراح و نویسنده چند سریال پربیننده تلویزیونی بوده است. وی که از اواسط دهه هفتاد و با فعالیت به عنوان خبرنگار، دبیر و سردبیر در عرصه مطبوعات کار خود را آغاز کرد، در ادامه به تلویزیون رفت و در حوزه نویسندگی و کارگردانی به خلق اثر پرداخت.

کارگردانی سریال به همین سادگی، نویسندگی فیلمنامه سریال های نردبام آسمان و تنهایی لیلا به کارگردانی محمدحسین لطیفی و سه سریال انقلاب زیبا، پدر و بر سر دوراهی به کارگردانی بهرنگ توفیقی ازجمله آثاری است که در کارنامه وی به چشم می خورد. عنقا همچنین طراح و نویسنده فصل اول و دوم سریال قلب یخی به کارگردانی محمدحسین لطیفی در نمایش خانگی هم بود که البته این همکاری در فصل سوم این مجموعه ادامه نیافت.

این دو پیش از این هم در گفتگوهایی که با خبرنگار خبرگزاری وبلاگ آریابلاگ داشتند با ابراز خرسندی از این همکاری از عزم خود برای ادامه سریال سازی خبر دادند.

بهرنگ توفیقی در همین رابطه گفته بود که پس از ساخت مجموعه پدر، دیگر مطمئن شدم که با همکاری من و حامد اتفاقات خوبی خواهد افتاد؛ همین به همکاری سوم ما در بر سر دوراهی منجر شد که امیدوارم ادامه داشته باشد.

حامد عنقا هم با تأکید بر این که در این مدت با توفیقی به نوعی همفکری در کار رسیده است، مطرح کرد: در جریان تدوین سریال بر سر دوراهی گاهی با سکانس هایی روبرو می شدم که نمی دانستم آنچه به عنوان برداشت نهایی گرفته ایم بیشتر مطابق نظر من بوده است یا بهرنگ توفیقی؛ متقابلاً این اتفاق برای بهرنگ هم افتاد و به من می گفت که مشخص نیست خروجی نهایی بیشتر با نظر او بوده است یا من.

عنقا پیش از این در گفتگویی رادیویی با برنامه صبحگاهی گیومه رادیو نمایش با اشاره به این که آقازاده از تمام کارهای پیشین او سخت تر بود افزود: این سریال هم موضوع سختی داشت و هم من برای اولین بار تصمیم گرفتم شکل خاصی از روایت را تجربه کنم. این جنس روایت و استانداردی که برای خودمان تعریف کردیم، سختی کار را بیشتر کرد. در این سال ها سریال های زیادی در شبکه نمایش خانگی تجربه شد و من بعد از 10 سال به این مدیوم برمی گشتم و فکر می کردم حق این باشد که اگر دوباره به این شبکه برمی گردم، بازگشتم متفاوت و از جنس دیگری باشد.

به این ترتیب زوج سریال ساز عنقا توفیقی در همکاری چهارم خود کاملاً به یک برند شناخته شده و معتبر برای مخاطبان تبدیل شده اند. این دو پیش از این هم در گفتگوهایی که با خبرنگار خبرگزاری وبلاگ آریابلاگ داشتند با ابراز خرسندی از این همکاری از عزم خود برای ادامه سریال سازی خبر دادند.

سریال هایی که با فیلمنامه های عنقا ساخته شده اند، همواره به موضوعاتی چالش برانگیز و جریان ساز پرداخته اند. این شرایط گاهی باعث شده تا این آثار با ممیزی هایی نیز روبه رو شود. قلب یخی (که فصل اول و دوم آن با طراحی و نویسندگی حامد عنقا در سال های 1389 تا 1391 در شبکه نمایش خانگی توزیع شد) از جمله این آثار است.

اینک این زوج سریال ساز 10 سال پس از طراحی و نویسندگی قلب یخی با آقازاده بار دیگر به شبکه نمایش خانگی بازگشته اند.در خلاصه داستان این سریال آمده است: این قصه با خون تموم می شه!. باید دید سازندگان آقازاده چه مضمون حساسی را محور کار خود قرار داده اند که داستانش پایانی این چنین ملتهب خواهد داشت.

4104/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "حامد عنقا و حضور یک حامد دیگر در سریالی با پایان خونین!، آقازاده با ستاره های پرتعداد به نمایش خانگی می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حامد عنقا و حضور یک حامد دیگر در سریالی با پایان خونین!، آقازاده با ستاره های پرتعداد به نمایش خانگی می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید