برترین منطقه شمال برای خرید زمین

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، این روزها صحبت بر سر خرید زمین در شمال یا خرید ویلا در شمال بسیار زیاد است. در هر خانواده ای ممکن است گفتگوهایی درباره سرمایه گذاری در املاک شمال اتفاق بیفتد. همه ما می دانیم که املاک جزو مهمترین گروه سرمایه گذاری محسوب می شوند. دور از انتظار نیست که توجه سرمایه گذاران به املاکی جذب گردد که در منطقه ها خوش آب و هوا با شرایط ویژه قرار دارند.

برترین منطقه شمال برای خرید زمین

با این مقدمه می خواهیم به سراغ گزینه خرید زمین در برترین منطقه شمال برویم؛ چیزی که هم جنبه تجاری پیدا می نماید و هم می تواند اهداف شخصی خانواده ها را برآورده سازد.

روش های زیادی وجود دارد تا شما بتوانید برترین منطقه شمال را برای خرید زمین پیدا کنید؛ مثلاً می توانید به گیلان و مازندران سفری داشته باشید؛ اما قطعاً برای اینکه شهرهای کوچک و بزرگ را از نزدیک ببینید و روستاها یا منطقه ها کوهستانی جنگلی و ساحلی را آنالیز کنید، به سال ها و وقت و زمان احتیاج دارید!

در این شرایط، چاره کار چیست؟ اگر ما یک سرمایه گذار باشیم، چطور می توانیم بدانیم که برترین منطقه شمال برای سرمایه گذاری و خرید زمین کجاست؟

هدف ما از نوشتن این متن پاسخ دادن به همین سوال مهم است. با ما همراه باشید تا درباره گزینه های خرید زمین در شمال صحبت کنیم. برترین شهرهای مازندران را برایتان معرفی نماییم و درباره قیمت زمین های مازندران هم نکاتی را مطرح کنیم.

قبل از خرید زمین به 3 نکته دقت کنید

1-خرید یک زمین خام، بدون مجوز بهره برداری یک سرمایه گذاری مخاطره آمیز و ریسک پذیر است! چون ممکن است در آینده هیچ عایدیی ایجاد نکند، یا زمانی که می خواهید ملک خود را بفروشید، هیچ سودی برایتان در پی نداشته باشد.

2-گزینه های متعددی در خرید زمین در شمال پیش رو دارید؛ می توانید زمین مسکونی خریداری کنید؛ یا زمین تجاری یا حتی زمین با اهداف صنعتی و کشاورزی. هرکدام فوت و فن های خاص خودش را دارد.

3-استعلام سند زمین قبل از خرید بسیار مهم است و باید از سوی سازمان ها و شهرداری منطقه انجام بگیرد. این کار از دردسرهای آینده شما جلوگیری می نماید.

در مازندران چه زمین هایی را بخریم که سودآور باشد؟

اولین و البته مهم ترین هدف از خرید زمین در برترین منطقه شمال، در استان مازندران، کسب سود بیشتر است؛ یعنی سرمایه گذار می خواهد پروژه ای را روی زمینی که خریده است راه اندازی کند و در آینده از آن سود به دست بیاورد.

یک سوال مهم مطرح می گردد و آن هم این است که آیا همه فرصت های مالکیت زمین در برترین منطقه ها شمال و سرمایه گذاری های تجاری، می توانند بازدهی قابل قبولی را داشته باشند؟ یا آنکه سرمایه گذار ممکن است ضرر کند؟

برای پاسخ به این سوال ضروری است انواع مختلف سرمایه گذاری با خرید زمین را آنالیز کنید. در واقع وقتی شما یک منطقه در مازندران را انتخاب می کنید، می توانید پروژه های زیر را بسته به نوع کاربری زمین اجرا نمایید:

  • خرید زمین با کاربری مسکونی برای ساخت و ساز ویلا
  • خرید زمین شهرکی در شمال
  • خرید زمین در مازندران با اهداف تجاری و صنعتی
  • خرید زمین کشاورزی
  • خرید زمین با کاربری صنعتی برای راه اندازی دامداری و دامپروری
  • خرید زمین برای راه اندازی باغ میوه در شمال
  • خرید زمین در شمال برای راه اندازی پروژه های گردشگری و تفریحی

نگاهی بر برترین منطقه ها شمال برای خرید زمین

روی صحبت ما برای سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال، استان مازندران است. خرید زمین در تمامی شهرهای مازندران امکان پذیر است. اگر نگاهی به شهرهای این استان داشته باشید، می بینید که بعضی از منطقه ها به ساحل نزدیک تر هستند؛ اما بعضی دیگر فاصله کمتری تا جنگل دارند. با این مقایسه می توان پیش بینی کرد که گزینه های خرید زمین در مازندران شامل زمین جنگلی و زمین ساحلی است.

انواع زمین با متراژ مختلف با کاربری متفاوت در شهرهای بابلسر، رامسر، ساری، آمل، بهشهر، بابل، چالوس، کلاردشت، چمستان، نوشهر، نور و رویان وجود دارد. قیمت زمین های مازندران برای خرید به منطقه، موقعیت زمین و متراژ آن وابسته است. منطقه ها کوچک و بزرگ در اطراف هر شهر شامل روستاها یا ییلاق ها گزینه های خوبی برای خرید زمین مسکونی و ساخت ویلا می باشند.

با خرید زمین در نور، پلاک یک جنگل، یا زمین های ساحلی با قیمت مناسب، هم می توانید ویلا بسازید، هم پروژه های اقامتگاه را با هدف کسب عایدی راه اندازی کنید. انتخاب شما به بودجه اقتصادی که در نظر گرفته اید بستگی دارد. در قسمت بعدی شما را با عوامل موثر در قیمت زمین در مازندران بیشتر آشنا خواهیم کرد.

چرا چمستان برای خرید زمین، مناسب تر است؟

اگر زمین های مازندران را برای خرید آنالیز نموده باشید، توجه شما به هزاران آگهی فروش زمین در چمستان جلب می گردد اما چرا چمستان برای خرید زمین مناسب تر است؟

از آنجایی که بیش از دو هزار واحد مشاور املاک در این منطقه مشغول به فعالیت هستند و آمار خرید و فروش املاک در چمستان بسیار قابل توجه است، همین عامل نشان می دهد که چمستان، بسیار محبوب است، امکانات عالی دارد و ارزش املاک آن روز به روز بیشتر می گردد؛ پس چه بهتر که گزینه اول شما برای سرمایه گذاری و خرید زمین، چمستان باشد.

یکی از برترین سرمایه گذاری ها، خرید زمین شهرکی در چمستان است. این منطقه به مقدار ای رشد یافته که به تدریج، زمین های شهرکی تازه تاسیس در آنجا ارائه شده است و انتظار می رود در آینده، زیباترین شهرک های ویلایی با نمای زیبایی به جنگل ساخته گردد. اگر بودجه اقتصادی مناسبی دارید، درباره خرید زمین های شهرکی در چمستان بیشتر پرس و جو کنید.

خرید زمین در نور، برای بهره برداری بهتر

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که بودجه اقتصادی کافی دارید و زمین دلخواه خود را در چمستان هنوز پیدا ننموده اید، پیشنهاد بهتری برایتان داریم. با خرید زمین در نور به اهداف خود می رسید. زمین های نور، هم از دسته زمین های جنگلی هستند و هم می توانید زمین شهرکی و زمین ساحلی خوبی آنجا پیدا کنید. افرادی که بودجه اقتصادی بیشتری دارند و در پی زمین های وسیع تر و گران قیمت می گردند، می توانند جایی فراتر از نور، یعنی زمین های رویان و نوشهر را آنالیز نمایند.

قیمت زمین در شمال به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت زمین در شمال به عوامل مختلفی از جمله متراژ زمین، نوع بهره برداری، اندازه عرضه و تقاضا و نوع کاربری و موقعیت آن بستگی دارد. افزایش قیمت های زمین در مازندران، مسئله ای نیست که در یک دوره کاهش پیدا کند یا مجدداً افزایش یابد. زمین هیچگاه فراوری نمی گردد، بنابراین از آنجایی که پروژه های ساخت و ساز روز به روز توسعه پیدا می نمایند، از تعداد زمین های مازندران کاسته می گردد. کمبود زمین باعث افزایش قیمت آن ها خواهد شد.

چاره کار این است که اگر سرمایه ای را پس انداز نموده اید، در اولین فرصت نسبت به خرید زمین در شمال یا خرید ویلا در شمال برنامه ریزی کنید. مشاوران حرفه ای در املاک اول خونه همراه شما هستند تا زمین مناسب را در چمستان، نور، رویان یا رامسر پیدا کنید. فقط کافیست با این مشاوران تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید.

منبع: فرارو

به "برترین منطقه شمال برای خرید زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین منطقه شمال برای خرید زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید