برترین ادویه برای پاکسازی کبد ، 5 گیاه دارویی برای پاکسازی کبد را بشناسید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، خوردنی های مفید برای پاکسازی کبد کدام است؟ در این مطلب پنج گیاه دارویی را برای یاری به پاکسازی کبد معرفی نموده ایم.

برترین ادویه برای پاکسازی کبد ، 5 گیاه دارویی برای پاکسازی کبد را بشناسید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، سالی یکبار با توجه به آلودگی هایی که در اطرافمان هست، باید کبد را پاکیزه کرد، با خوردن چند گیاه ساده می توان کبد خود را پاک کرد. که عبارتند از:

آرتیشوک

دارای طعم تلخ و تند واضح با خاصیت پاک کنندگی خوب برای کبد است. مواد شیمیایی موجود در آرتیشوک به نام سینارین باعث افزایش فراوری صفرا در کبد و تقویت بخشیدن به مجرای صفرا می گردد. آرتیشوک بعلاوه باعث تقویت سلول های دیواره کبد و نگه داشتن آن ها از صدمه می گردد.

رزماری

گیاه متداول در آشپزی که می تواند یکی از پاک کننده های کبد باشد، با توجه به تحقیقات صورت گرفته، عصاره رزماری با یاری آنزیم های داخل کبد باعث دفع سریع تر مواد شیمیایی می گردد.

زردچوبه

زردچوبه خام محتوی روغنی است که باعث کاستن اندازه سم در بدن می گردد، زردچوبه به رنگ طلایی را، به عنوان مزه گرم در سبزیجات، برنج، حبوبات، ماهی و مرغ می توان استفاده کرد.

قاصدک

قاصدک گیاه هرزی است دارای برگ های پهن تیغی شکل با گل های زردی که بعداً به قاصدک تبدیل می گردد و در چمنزارها یافت می گردد. این گیاه سرشار از ویتامین آ.، آهن، فسفر، کلسیم و پتاسیم است. همین طور برای تقویت و شستشوی کبد استفاده می گردد. چربی های ذخیره شده در کبد را از بین می برد.

کاسنی

محرک صفرا و تمیز کننده کبد، مدر و ملین و بعلاوه کم کننده کلسترول است، از برگ های کاسنی می توان در سالاد نیز استفاده کرد.

منبع: ایمنا

منبع: همشهری آنلاین

به "برترین ادویه برای پاکسازی کبد ، 5 گیاه دارویی برای پاکسازی کبد را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین ادویه برای پاکسازی کبد ، 5 گیاه دارویی برای پاکسازی کبد را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید