12 میلیون تن کالای اساسی از گمرک ترخیص شد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، تهران (پانا)- معاون فنی گمرک می گوید از ابتدای امسال تا 26 شهریورماه، بیش از 12 میلیون تُن کالای اساسی از گمرکات کشور ترخیص شده است.

12 میلیون تن کالای اساسی از گمرک ترخیص شد

به گزارش صدا و سیما، مهرداد جمال ارونقی گفت: از ابتدای امسال تا 26 شهریورماه، بیش از 12 میلیون تُن کالای اساسی مشمول ارز ترجیحی اعم از گندم، ذرت، جو، دانه های روغنی، روغن خام، دارو، تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی، به ارزش حدود 7 میلیارد دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است که این مقدار ترخیص کالا، نسبت به مدت مشابه در سال قبل، از نظر وزنی 24 درصد و از نظر ارزشی حدود 80 درصد افزایش نشان می دهد که رکورد جدیدی در ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات کشور به تعداد می رود.

وی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر صاحبان کالاهای اساسی، با اطمینان خاطر نسبت به ترخیص کالاهای اساسی خود از گمرکات کشور اقدام می نمایند اضافه کرد: تسهیلات ارائه شده از سوی گمرک، حمل یکسره و ترخیص فوری می باشد و در صورتی که کد رهگیری بانک، از سوی صاحبان کالا ارائه نشود، می توانند نسبت به ترخیص 90 درصد از کالاهای خود اقدام نمایند و استقبال از این امر باعث روان تر شدن ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات کشور شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: برای حذف کمترین ایستایی در ترخیص کالاهای اساسی، پیشنهاد قرار گرفتن تمامی این اقلام در جهت سبز ترخیص به هیأت مقررات زدایی وزارت اقتصاد داده شده و با پذیرش این موضوع، به زودی تمامی کالاهای اساسی و ضروری کشور از جهت سبز گمرک ترخیص شده و صرفاً هنگام خروج کالا از گمرک، مجوزهای قانونی لازم اخذ خواهد شد.

ارونقی گفت: در حال حاضر، 55 فروند کشتی، حاوی بیش از 2 میلیون تُن کالای اساسی هم در حال تخلیۀ کالاهای خود یا منتظر در لنگرگاه بوده و هیچ گونه کمبودی از نظر کالاهای اساسی وجود ندارد.

معاون فنی گمرک اشاره نمود: در حال حاضر بیش از 10 هزار تُن محموله مرغ منجمد در سردخانه های استان تهران تخلیه و ضمن نمونه برداری و صدور مجوزهای قانونی از جمله مجوز دامپزشکی، اجازه ترخیص فوری قسمت عمدۀ این محموله ها از سوی گمرک صادر شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "12 میلیون تن کالای اساسی از گمرک ترخیص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 میلیون تن کالای اساسی از گمرک ترخیص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید