کشف مجموعه ای بزرگ از سکه های باستانی رومی در سوئیس

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، کشف مجموعه ای بزرگ از سکه های باستانی رومی در سوئیس صورت پذیرفت.

کشف مجموعه ای بزرگ از سکه های باستانی رومی در سوئیس

یک باستان شناسان آماتور مجموعه ای از سکه های رومی 1290 ساله را کشف کرده که به دوران فرمانروایی کنستانتین یکم باز می گردد.

دنیل لودین که برای کشف این سکه ها از یک دستگاه فلزیاب استفاده کرده، این مجموعه را درحالی کشف کرد که داخل یک ظرف سفالین قرار داشت و زیر زمین دفن شده بود.

او این ظرف سفالین را سپتامبر سال گذشته در جنگل بوبندروف واقع در سوئیس کشف کرد.

لودین که در این جنگل مشغول جست وجو بود، نخست تعدادی سکه رومی و تکه های سفال را کشف کرد. این باستان شناس آماتور پس از آنکه دریافت تعداد سکه ها قابل توجه است، محل حفر شده را دوباره پوشاند و به مقامات محلی اطلاع داد.

کارشناسان با استفاده از سی تی اسکن محتویات داخل ظرف سفالین را که ارتفاع آن به 23 سانتیمتر می رسد بدون خارج کردن سکه ها مورد بررسی قرار دادند و متوجه وجود تکه های چرم در بین سکه ها شدند.

هنوز تعیین نیست چرا تکه های چرم بین سکه ها وجود دارند اما کارشناسان دریافتند این سکه ها از آلیاژ مس با رگه های نقره ساخته شده اند. گمان می رود این تعداد سکه دستمزد دو ماه یک سرباز آن دوره بوده باشد.

این سکه ها در دورانی ضرب شدند که امپراطوری روم تحت حکومت کنستانتین یکم شاهد صلح و شکوفایی بود. تا به امروز سکه های بسیار کمی از آن دوره تاریخ کشف شده است. به گفته باستان شناسان، ممکن است این سکه ها پیشکشی به خدایان بوده باشند.

منبع: همگردی

به "کشف مجموعه ای بزرگ از سکه های باستانی رومی در سوئیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مجموعه ای بزرگ از سکه های باستانی رومی در سوئیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید