چه خبر از وام سفر؟

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی از اجرایی شدن وام سفر و طرح سفر مقرون به صرفه پس از رونمایی از پلتفرم ایران بین تا حدود شش هفت ماه دیگر اطلاع داد.

چه خبر از وام سفر؟

به گزارش ایسنا، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سال گذشته با هدف اجرایی شدن سفر های مقرون به صرفه، طراحی پلتفرم ایران سفر را شروع کرد که اکنون نام آن به ایران بین تغییر نموده است. طبق اظهارات مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی، که ماموریت اجرای این طرح از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به آن محول شده، قرار بود این پلتفرم تا اواخر سال گذشته رونمایی و قابل بهره برداری گردد، که این اتفاق هنوز رخ نداده است.

همزمان با آن، پیگیری برای دریافت تسهیلات از محل تبصره 18 با هدف پرداخت وام سفر به سه دهک پایین جامعه شروع شد و قرار بود 30 میلیون تومان با عنوان وام سفر با چهار درصد سود به کارمندان دولت یا کسانی که می توانند گواهی کسر از حقوق دریافت نمایند تعلق گیرد، که اجرای این بخش از طرح به تامین بودجه از سوی دولت منوط شد.

ارتباط این دو طرح این گونه است که افرادی که وام سفر دریافت می نمایند می توانند به سایت ایران بین مراجعه نموده و هر مبلغی که برای سفر در نظر گرفته اند از جمله وام 30 میلیون تومانی را بارگذاری نمایند تا به آن ها پیشنهاد گردد به کجا با چنین مبلغی می توانند سفر نمایند و خدمات حمل و نقل، اقامت و تور را هم ازطریق این پلتفرم بخرند.

روح الله حسین زاده، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی درباره خاتمه این وام که البته قرار است در قالب یک پلتفرم سفر اجرا گردد، به ایسنا گفت: ایران بین با نام قبلی ایران سفر، به مدت سه ماه در صدا و سیما و دیگر رسانه ها تبلیغ و بازاریابی خواهد شد. تقریبا 36 هزار مقصد در این سامانه کامل بارگذاری شده و لایه های خدماتی آن نیز تعیین شده است. این سامانه هوشمند است و با هوش مصنوعی مدیریت می گردد و وب GIS است.

او درباره تاخیر در به خاتمه رساندن این سامانه و وام سفر نیز اظهار کرد: به هر حال کار سخت است و تا پشتوانه و زیرساخت آن مهیا نگردد، راه اندازی این سایت مشکل خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی اضافه نمود: البته با 22 دستگاه تفاهم نامه بسته شده تا از وام خدمات سفر در قالب تسهیلاتی که از محل تبصره 18 و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به ما تعلق گرفته است، استفاده نمایند.

او ادامه داد: همزمان، طرح دیگری را بنا به دستور رییس جمهور پیگیری می کنیم که اگر به نتیجه برسد، به سه دهک پایین جامعه از محل یارانه ها، وام تعلق می گیرد که در پلتفرم ایران بین مستهلک خواهد شد.

حسین زاده درباره زمان اجرایی شدن وام و تسهیلات سفر مقرون به صرفه گفت: پلتفرم که سه ماه تبلیغ و مارکتینگ می گردد، و احتمالا تا شش هفت ماه دیگر پلتفرم ایران بین (که وام سفر به وسیله آن قابل اجرا خواهد بود) به طور رسمی رونمایی گردد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی اضافه نمود: تا حالا چنین زیرساختی وجود نداشته است و هماهنگی و توافق با دستگاه ها و سازمان های ذی ربط و هلدینگ ها و بخش خصوصی خدمات دهنده زمان بر خواهد بود. هیچ یک از این زیرساخت ها این همه سال اتفاق نیافتاده بود. از طرفی دغدغه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همیشه مقرون به صرفه سازی سفر بوده است و ما هم دنبال این هدف هستیم و می خواهیم تمام برنامه های ما منتهی به مقرون به صرفه سازی سفر گردد.

منبع: فرارو

به "چه خبر از وام سفر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه خبر از وام سفر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید