مهار آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده دیل گچساران

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، فرماندار شهرستان گچساران از مهار آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده دیل در این شهرستان اطلاع داد.

مهار آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده دیل گچساران

به گزارش ایسنا، علیرضا اتابک اضافه کرد: آتش سوزی منطقه حفاظت شده دیل گچساران ساعت 24 روز یکشنبه مهار شد.

وی اظهار کرد: هم اکنون نیرو هایی از منابع طبیعی، محیط زیست و تشکل های مردم نهاد در حال پایش منطقه هستند و تا 48 ساعت در منطقه محل آتش سوزی جهت جلوگیری از شعله ور شدن مجدد آتش حضور خواهند داشت.

فرماندار شهرستان گچساران در مورد علت و میزان خسارات این آتش سوزی اعلام کرد: هنوز علت و میزان خسارات وارده این آتش سوزی تعیین نیست و پس از پایش منطقه آنالیز و تعیین خواهد شد.

اتابک توضیح داد: در پی این آتش سوزی به گونه های جنگلی منطقه و جانوری کمترین آسیب وارد شده است و بیشتر خسارت به منطقه بوده است.

وی دو بالگرد شرکت نفت گچساران و اکتشافات زمین شناسی به مهار این آتش سوزی همکاری و یاری کردند، ادامه داد: همه کسانی که در این آتش سوزی زحمت کشیدند و به مهار آتش یاری کردند بخصوص نیرو های مردمی تشکر و قدردانی می کنم.

فرماندار شهرستان گچساران مطرح نمود: با پیگیری های استاندار کهگیلویه و بویراحمد یک بالگرد آبپاش در استان مستقر شده است تا در صورت وقوع آتش سوزی به موقع به مهار آتش یاری نمایند.

اتابک بیان نمود: از ابتدای سال 1400 تا به امروز حدود 22 آتش سوزی کوچک و عظیم در عرصه های جنگلی و مرتعی شهرستان گچساران اتفاق افتاده است.

لازم به ذکر است که منطقه حفاظت شده دیل شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از عصر روز پنجشنبه 29 اردیبهشت 1400 آغاز شد که در چند مرحله مهار، اما مجددا شعله ور شد و در نهایت ساعت 24 روز یکشنبه دو خرداد ماه مهار شد.

منبع: فرارو

به "مهار آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده دیل گچساران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده دیل گچساران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید