فقر غذایی و گرسنگی 54 میلیون نفر در آمریکا

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، یافته های یک سازمان غذایی آمریکایی نشان می دهد که 54 میلیون نفر در این کشور شامل 18 میلیون کودک با ناامنی و فقر غذایی روبرو هستند.

فقر غذایی و گرسنگی 54 میلیون نفر در آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، پایگاه خبری بیزینس اینسایدر به گزارشی از سازمان تغذیه آمریکا، بزرگترین سازمان مبارزه با گرسنگی در ایالات متحده گزارش داد که 54 میلیون آمریکایی یا یک ششم آمریکایی ها تا انتها سال 2020 میلادی با ناامنی غذایی روبرو خواهند شد.

این سازمان بین ماههای مارس تا اکتبر 4.2 میلیون وعده غذایی بین نیازمندان توزیع نموده است. این درحالیست که 20 درصد از 200 بانک غذایی این سازمان با کمبود منابع و انتها مایحتاج خود برای تامین غذا روبرو هستند. این آمارها نشان می دهد که نسبت به سال گذشته میزان مراجعه کنندگان به این سازمان برای دریافت غذا 57 درصد رشد داشته است و از هر 10 مراجعه کننده 4 نفر جدید هستند.

سازمانهای حمایتی آمریکایی می گویند که در ماه نوامبر 26 میلیون آمریکایی یا از هر هشت نفر یک نفر غذای کافی نداشته اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز براساس گزارشی که به سفارش انجمن اقدام و تحقیقات غذایی صورت گرفته است گزارش داد که از هر چهار نفر که دچار فقر غذایی هستند یک نفرشان قبل از شیوع همه گیری کرونا بیش از 50 هزار دلار در سال درآمد داشته است.

براساس گزارش ها، بیشترین این افراد از میان جامعه رنگین پوستان هستند که نشان می دهد بیماری کرونا بیش از همه روی این قشر از جامعه آمریکا تاثیر داشته است.

براساس گزارش پایگاه فوربس، از هر 5 سیاه پوست یا رنگین پوست آمریکایی یک نفر دچار فقر غذایی یا غذای ناکافی است و سه نفر از آنها نیز با عقب افتادگی اجاره خانه روبرو هستند.

براساس گزارش رسانه های آمریکایی، بچه ها نیز شدیدا تحت تاثیر ناامنی غذایی در آمریکا هستند، به طوریکه تخمین زده می گردد 18 میلیون کودک یا یک کودک از هر چهار نفر طی شبانه روز گرسنه می مانند که 63 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

آمریکا از جمله کشورهایی است که بیشترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را در اختیار دارد و سوء مدیریت کرونا تاثیر زیادی بر اقتصاد این کشور گذاشته است.

دولت آمریکا کوشش می نماید دومین بسته حمایت اقتصادی یک تریلیون دلاری را برای مقابله با تاثیر منفی کرونا بر اقتصاد این کشور مورد تصویب قرار دهد اما این بسته حمایتی تا کنون در کنگره آمریکا مورد تصویب قرار نگرفته است.

منبع: جام جم آنلاین

به "فقر غذایی و گرسنگی 54 میلیون نفر در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقر غذایی و گرسنگی 54 میلیون نفر در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید