جایزه نمایشگاه کتاب سارایوو به رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین اعطا شد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ ، همزمان با آخرین روز برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو، آثار برگزیده این دوره از نمایشگاه در 18 بخش معین و معرفی شدند که دو جایزه آن به آثار منتشره رایزنی فرهنگی کشورمان تعلق گرفت.

جایزه نمایشگاه کتاب سارایوو به رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین اعطا شد

هیئت داوران نمایشگاه جایزه برترین اثر ادبیات بین الملل را به ترجمه بوسنیایی کتاب قصه های مجید اعطا کرد. این کتاب در همکاری مشترک بین رایزنی فرهنگی کشورمان و انتشارات بای بوک در قالب طرح تاپ به چاپ رسید و در این دوره از نمایشگاه به صورت ویژه رونمایی شد.

بعلاوه، هیئت داوران، کتاب آموزش مقدماتی زبان فارسی برای بوسنیایی زبان ها را به عنوان برترین کتاب درسی دانشگاهی این دوره از نمایشگاه انتخاب کرد.

این اثر به قلم منیر درکیچ و حسین هاجری و در همکاری مشترک بین دانشگاه سارایوو، مؤسسه سمت و رایزنی فرهنگی ایران به چاپ رسید و به عنوان منبع درسی در دانشگاه سارایوو مورد بهره برداری دانشجویان قرار می گیرد.

به گزارش ایبنا؛ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین در سی وچهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو، علاوه بر ارائه آثار ادبی کشورمان در یک غرفه مستقل و در ابعادی بزرگتر نسبت به ادوار گذشته، با مشارکت در سمینار حقوق مؤلفین در این نمایشگاه، برپایی نمایشگاه نسخ خطی آثار حکیم نظامی و برگزاری برنامه رونمایی برای آثار تازه منتشر شده خود، حضوری پررنگ در این دوره از نمایشگاه داشت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "جایزه نمایشگاه کتاب سارایوو به رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین اعطا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه نمایشگاه کتاب سارایوو به رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین اعطا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید