تقویت مراکز کاریابی موجب کاهش آمار بیکاری و رعایت عدالت می شود

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: با تقویت کاریابی ها مراحل جذب نیرو نظام مند و هدفمند خواهد شد و آمار بیکاری کاهش یافته و عدالت در جذب نیرو رعایت می شود.

تقویت مراکز کاریابی موجب کاهش آمار بیکاری و رعایت عدالت می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در نشست با مسئولین دفاتر مراکز شغلی و کاریابی های شهرستان اهواز، اظهار کرد: بر اساس گزارش سامانه سابک در 9 ماه سال جاری، هشت هزار و 246 نفر جویای کار در مراکز کاریابی ثبت نام کرده اند و پنج هزار و 385 فرصت شغلی نیز توسط کاریابی ها کسب شده است که از این تعداد سه هزار و 747 نفر به این فرصت های شغلی معرفی شدند و در نهایت یک هزار و 673 نفر جذب کارگاه ها شده اند.

وی افزود: آمار موجود در سامانه سابک واقعی نیست و کاریابی ها به دلایلی از جمله پرداخت مالیات از ثبت اطلاعات کامل کارجویان خودداری می کنند. البته این دلایل برای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل قبول نیست و مسوولان کاریابی ها موظف هستند همه اطلاعات فرصت های شغلی و کارجویان را وارد سامانه سابک کنند.

غمگین تاکید کرد: با تقویت کاریابی ها مراحل جذب نیرو نظام مند و هدفمند خواهد شد و آمار بیکاری کاهش یافته و عدالت در جذب نیرو رعایت می شود.

وی خاطر نشان کرد: با اعمال حاکمیت قانون توانستیم فاصله زیادی را که میان اداره کار و شرکت ها و مراکز صنعتی ایجاد شده بود کاهش دهیم و به یک ارتباط دو سویه موثر تبدیل کنیم.

غمگین با اشاره به اقدام اخیر شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برای جذب 10 هزار نیروی کار در شهرستان اهواز که بخشی از پروژه 28 مخزن نفتی در اهواز است و جذب آنها به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی سپرده شده است است گفت: در جلسه ای که با حضور مدیران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و مجری طرح 28 مخزن نفتی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان برگزار شد، مراحل جذب این نیروها به 6 مرکز کاریابی شهرستان اهواز که زیر نظر اداره کل فعالیت می کنند واگذار شد.

وی این اقدام موثر را نتیجه اعمال حاکمیت قانون و تقویت جایگاه قانونی اداره کل مطرح کرد و گفت: باید در تقویت این ارتباط دو سویه تلاش کنیم و مراکز کاریابی با ارایه برنامه های مدون، دقیق و کارشناسی شده در راستا رشد و تعالی هر چه بیشتر این اداره کل و افزایش فرصت های شغلی و کاهش آمار بیکاری در جامعه تلاش کنند.

وی در پایان با اشاره به عملکرد 9 ماه سال جاری مراکز کاریابی شهرستان اهواز و با توجه به فرصت های شغلی زیادی که وجود دارد، گفت: باید علل جذب نشدن نیرو توسط کاریابی ها مشخص و آسیب شناسی شود تا فرایند کند جذب نیرو سرعت گیرد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تقویت مراکز کاریابی موجب کاهش آمار بیکاری و رعایت عدالت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت مراکز کاریابی موجب کاهش آمار بیکاری و رعایت عدالت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید