چهار پیشنهاد تازه دولت افغانستان برای شکست بن بست مذاکره با طالبان

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، منابعی به رسانه ها گفته اند که تیم مذاکره کننده دولت افغانستان چهار پیشنهاد جدید به طالبان داده است تا فرایند مذاکرات بین الافغانی در قطر ادامه یابد.

چهار پیشنهاد تازه دولت افغانستان برای شکست بن بست مذاکره با طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آریابلاگ، منابعی به رسانه ها در افغانستان گفته اند که تیم مذاکره دولت افغانستان برای شکست بن بست مذاکرات بین الافغانی در قطر، چهار پیشنهاد جدید به تیم مذاکره طالبان داده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ آریابلاگ بخوانید. (کلیک کنید)

به گفته این منابع، در یکی از این پیشنهادها آمده است که اگر طالبان توافقنامه صلح این گروه را با آمریکا اساس مذاکرات می داند باید در آن نام دولت افغانستان نیز گنجانده گردد.

به گزارش طلوع، گنجاندن خواسته های مردم افغانستان (تصمیم لویه جرگه) در مذاکرات، پذیرفتن پیمان های جهانی افغانستان که توسط سازمان ملل تأیید شده اند همچنین خاتمه دادن به جنگ در اساس مذاکرات، سه پیشنهاد دیگر تیم افغانستان به طالبان است.

این در حالی است که دو طرف از 22 شهریور ماه دیدارهایشان برای معین دستورکار مذاکرات را آغاز کرده اند اما هنوز توافقی صورت نگرفته و تلاش های قطر و برخی کشورهای دیگر برای تسهیل و تسریع فرایند مذاکرات تاثیری نداشته است.

اظهار نظر طالبان درباره نقش میانجی در مذاکرات بین الافغانی

دیفنس وان: منافع آمریکا در افغانستان به مذاکرات بین الافغانی وابسته نیست

فوزیه کوفی عضو تیم مذاکره کننده دولت افغانستان هفته گذشته گفته بود که در روزهای آینده اختلافات تیم دولت و طالبان برای معین دستورکار مذاکرات بین الافغانی حل خواهد شد.

وی شرح داد: طرحی بین تیم دولت و طالبان ارائه شده است، کلماتی به آن اضافه می گردد، کلماتی تغییر می کند و امیدواریم تا چند روز آینده این مسئله را حل کنیم.

پیش از این نیز گفته می شد که دولت افغانستان و طالبان بر سر 18 مورد از 20 مورد مطرح شده برای دستورکار مذاکرات توافق کرده اند اما اختلافات بر سر مبنا قرار دریافت فقه حنفی و توافقنامه قطر در فرایند مذاکرات ادامه دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چهار پیشنهاد تازه دولت افغانستان برای شکست بن بست مذاکره با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار پیشنهاد تازه دولت افغانستان برای شکست بن بست مذاکره با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید