همه تمهیداتی که در مشهد برای دهه آخر صفر اندیشیده شده است

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، ایسنا/ این خبر پیرامون همه تمهیداتی که در مشهد برای دهه آخر صفر اندیشیده شده است، برای شما نوشته شد.

همه تمهیداتی که در مشهد برای دهه آخر صفر اندیشیده شده است

یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در حاشیه افتتاحیه قرارگاه خدمت رسانی به زائران در دهه پایانی صفر در جمع وبلاگ آریابلاگ عنوان نمود: ما برای ارائه این خدمات به زائران، سازوکار مشخص و مشخصی لازم داشتیم، از این رو همکاران ما در فرمانداری مشهد به این تدبیر رسیدند که قرارگاه خدمت رسانی به زائران طراحی گردد تا تمامی خدمات در یک نقطه تمرکز پیدا نمایند و باقی دستگاه ها نیز تحت نظارت و مدیریت این نقطه مرکزی خدمت رسانی به زائران را انجام دهند.

استاندار خراسان رضوی اعلام کرد: قرارگاه مرکزی خدمت رسانی به زائران با مدیریت فرمانداری مشهد شروع بکار کرد و در بخش های مختلف موظف به ارائه خدمت هستند. به عنوان مثال در حوزه مسکن 10 نقطه از جمله آموزش و پرورش، مساجد، شهرداری، حسینیه ها، آستان قدس آماده ارائه خدمت هستند.

نظری عنوان نمود: در واقع همه این خدمات به نوعی ظرفیت سازی و یا انسجام ظرفیت های موجود است، به عنوان مثال ما تصمیم گرفتیم که تمام ادارات آمادگی برای اسکان زائران و تامین کالاها بویژه قیمت گذاری در بازار، مراکز اقامتی و حمل و نقل را در صورت احتیاج داشته باشند؛ امیدواریم در اجرای این حوزه ها مسئولان به خوبی نقش خود را ایفا نمایند.

وی تاکید نمود: البته در این حوزه مخصوصا اسکان حضور مردم اهمیت ویژه ای دارد. به همین خاطر نیز پویش مردمی محله امام رضا (ع) راه اندازی شده و من از عموم مردم دعوت می کنم با استفاده از سایتی که راه اندازی شده است، در این پویش شرکت نمایند.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: بدیهی است که تامین احتیاجمندی ها براساس اولویت ها صورت خواهد گرفت. براساس همین اولویت بندی ها ابتدا از اقامتگاه های رسمی و سپس از اقامتگاه هایی که سهولت استفاده از آنها بیشتر باشد مانند مدارس، حسینیه ها، مساجد یا سالن های ورزشی استفاده خواهد شد و به موازاتی که احتیاج بیشتر گردد طبیعی است که ظرفیت های پیش بینی شده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نظری در مورد تمهیدات راههای منتهی به مشهد و طرح های ترافیکی در سطح شهر مشهد در ایام دهه پایانی صفر اعلام کرد: ایجاد نظم، انضباط، موضوعات ترافیکی و امنیتی به نیروی انتظامی استان مربوط می گردد. به گونه ای که قرارگاه امنیتی امام علی (ع) فعال شده و تدابیر ویژه ای پیش بینی شده است. بعلاوه امیدوارم زائران پیاده و سواره از این چتر انضباطی، امنیتی و ترافیک روان برخوردار باشند و به راحتی وارد مشهد شوند.

وی در مورد تمهیداتی که قرار است در جهت فرهنگ سازی بیشتر برای اقدامات مردمی بدون در نظر گرفتن بودجه دولتی و سازمانی برای خدمت به زائران صورت گیرد، تأکید کرد: وظیفه ما حمایت و زمینه سازی برای مردم در این بخش هاست و طبیعی است که کار اصلی را مردم انجام دهند؛ البته در تمام موضوعات، ما وظیفه ترغیب و حمایت های لازم را داریم.

استاندار خراسان رضوی اعلام کرد: اطلاع رسانی نیز از موضوعات مهم بعدی است. از آنجایی که مردم آمادگی دارند به زائران در موضوعات مختلف خدمت نمایند اما اطلاع دقیق از حوزه های خدمت رسانی ندارند، ما کوشش نموده ایم زمینه ای در جهت خدمت عامه مردم برای خدمت به زائران امام رضا (ع) فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه زائران مسائل کمتری خواهند داشت به معنای نبود مسائل برای آنها نیست، افزود: بعلاوه باید گفت که این حجم از زائر را نمیتوان با امکانات محدودی که در اختیار داریم، مدیریت کرد. البته تعدادی از واحدهای اقامتی که برای زائران در این دوره تدارک دیده شده در شأن آنها نخواهد بود، به همین علت زائران در این حوزه با چالش روبرو خواهند شد.

منبع: همگردی

به "همه تمهیداتی که در مشهد برای دهه آخر صفر اندیشیده شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه تمهیداتی که در مشهد برای دهه آخر صفر اندیشیده شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید