نجات مرد جوان از مرگ حتمی در بیابان های بم ، مرد روستایی 2 شبانه روز با مرگ دست و پنجه نرم کرد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، جوان روستایی برای اینکه زودتر به مقصد برسد، تصمیم گرفت از راستا بیراهه برود اما نه تنها زودتر نرسید، بلکه در بیابان گم شد و 2 شبانه روز با مرگ دست و پنجه نرم کرد.

نجات مرد جوان از مرگ حتمی در بیابان های بم ، مرد روستایی 2 شبانه روز با مرگ دست و پنجه نرم کرد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، این مرد جوان که از اهالی شهر بم است، چند روز قبل تصمیم گرفت به یکی از روستاهای اطراف به نام آبگرم سید برود. او اما تصمیم گرفت به جای راه اصلی، از بیراهه به سوی آنجا حرکت کند تا مسیرش کوتاه تر شود و زودتر برسد.

جوان 32 ساله به راه افتاد اما ساعتی بعد فهمید که راه را اشتباه رفته است. هوا تاریک بود و کار برای او سخت شده بود. هرچند او لباس اضافه و مقداری آب همراهش بود اما گذراندن شب در تاریکی بیابان کاری خطرناک و پر از هراس بود. با وجود این، او چاره ای جز تحمل شرایط نداشت و امیدوار بود تا با روشن شدن هوا بتواند راه را پیدا کند و به مقصد برسد.

ساعت ها گذشت تا هوا روشن شد و مرد جوان به راه افتاد و این بار گمان می کرد که راه درست را پیدا کرده و تا چند ساعت دیگر به مقصد می رسد اما هرچه به مسیرش ادامه داد، به مقصد نرسید تا اینکه باز هم هوا تاریک شد و او برای دومین شب پی درپی مجبور بود شب را در بیابان بگذراند. این در حالی بود که غذایی نداشت و آب آشامیدنی که همراهش بود هم تمام شده بود.

آن شب سخت ترین شب زندگی مرد جوان بود. دیگر توانی برایش باقی نمانده بود و تصمیم گرفت همانجا که هست بماند و با روشن شدن هوا با هلال احمر تماس بگیرد و کمک بخواهد. در این تماس تلفنی او ماجرای گم شدنش را به طور کامل توضیح داد و در این شرایط بود که نخستین گروه از امدادگران هلال احمر بم برای پیدا کردنش قدم به بیابان گذاشتند.

مرد گمشده در تماسش گفت که در نزدیکی او یک دکل برق فشار قوی قرار گرفته است. این تنها سرنخی بود که می توانست امدادگران را پس از ساعت ها جست وجو به او برساند. آنها وقتی به این مرد رسیدند که او از فرط تشنگی، گرسنگی و خستگی روی زمین افتاده و توان حرکت کردن نداشت و اگر امدادگران کمی دیرتر به آنجا می رسیدند، او جانش را از دست می داد. در این شرایط بود که امدادگران هلال احمر پس از انجام رسیدگی های امدادی اولیه مرد جوان را به خانه اش منتقل کردند.

احمد سیدی، رئیس جمعیت هلال احمر بم با تشریح جزئیات این عملیات به وبلاگ آریابلاگ گفت: فرد گمشده را در فاصله 50 کیلومتری شهرستان بم و در منطقه میج و بندر غرب شهرستان بم در حال تشنگی و ضعف جسمانی شدید و شرایط بسیار خطرناکی پیدا کردیم. او راه را گم کرده بود که خوشبختانه با تلاش همکارانم نجات یافت.

منبع: همشهری آنلاین

به "نجات مرد جوان از مرگ حتمی در بیابان های بم ، مرد روستایی 2 شبانه روز با مرگ دست و پنجه نرم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات مرد جوان از مرگ حتمی در بیابان های بم ، مرد روستایی 2 شبانه روز با مرگ دست و پنجه نرم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید