لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، پسنده گفت: لکه های نفتی ایجاد شده در میدان نفتی ابوذر با استفاده از تجهیزات سازمان بنادر و همکاری سایر بخش های مرتبط پاکسازی شد.

لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد

نادر پسنده مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی در گفت و گو با خبرنگار ، با بیان اینکه دو لکه نفتی در میدان نفتی ابوذر که از روز چهارشنبه ایجاد شده بود مهار شد، گفت: با کوشش همکاران سازمان بنادر و دریانوردی استان بوشهر و با مشارکت سازمان محیط زیست ، ارگان های نظامی و غیر نظامی این دو لکه مهار شد.

پسنده گفت: مسئولان بنادر استان خوزستان نیز با اعزام یدک کش و تجهیرات کامل به منطقه نقش بسیار موثری در پاکسازی لکه نفتی داشتند.

او ادامه داد: خوشبختانه با استفاده از چندین فروند شناور عظیم حامل تجهیزات مقابله با آلودگی های نفتی دریایی و جذب نماینده های مواد نفتی و انجام عملیات پایش هوایی متعدد در منطقه که از امروز صبح شروع شده بود، بعد از 7 ساعت عملیات، به صورت کامل این دو لکه نفتی مهار شد.

مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی توضیح داد:با پیگیری های بسیار زیاد، این دو لکه جمع آوری و پاکسازی شد و جا دارد از تمامی همکاران که در این گرمای مشقت بار برای حفظ و پاکسازی خلیج فارس کوشش می نمایند تشکر کنیم.

پسنده تاکید نمود: در حال حاضر عملیات به اتمام رسیده و لکه نفتی به صورت کامل پاک شده است. شناورهای مقابله با آلودگی نفتی، جمع آوری شده و در حال برگشت به ایستگاه های خود هستند.

او با بیان اینکه به طور اصولی در مقابله با آلودگی های نفتی، اولویت اول مقابله و مهار و پاکسازی است اضافه نمود: بعد از آن، فرآیند آنالیز علت سانحه دنبال خواهد شد.

ََمدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی اظهار کرد: آنچه که معین است، این آلودگی ها مربوط به کشتی ها نبوده و احتمالا از تاسیسات و خطوط لوله زیر آبی نشأت گرفته است.

او توضیح داد: با توجه به تعدد میادین نفتی ایرانی و سایر کشورها در منطقه ، تشخیص علت اصلی سانحه احتیاج به آنالیز دقیق دارد.

ََمدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی تاکید نمود: در عملیات دو روز گذشته ، تعامل و هماهنگی همه ارگان های مسئول نظامی و غیر نظامی با سازمان بنادر و دریانوردی، نشانگر همت و مسئولیت اجتماعی در حفظ محیط زیست و اعمال حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر آب های نیلگون و پاک خلیج فارس است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید