بلاروس: لهستان و لیتوانی باید دیپلمات های خود در مینسک را کاهش دهند

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، وزارت امور خارجه بلاروس ضمن اعمال تحریم های تلافی جویانه علیه اتحادیه اروپا، بیان نمود که از لهستان و لیتوانی خواسته شده تا ترکیب نمایندگی های دیپلماتیک خود در مینسک را به ترتیب به 18 و 14 دیپلمات کاهش دهند.

بلاروس: لهستان و لیتوانی باید دیپلمات های خود در مینسک را کاهش دهند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آریابلاگ به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه بلاروس گفت که از لهستان و لیتوانی خواسته شده تا تاریخ 9 اکتبر (18 مهر ماه) حضور دیپلماتیک خود در این کشور را به ترتیب، به 18 و 14 دیپلمات کاهش دهند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ آریابلاگ بخوانید. (کلیک کنید)

آناتولی گلاز سخنگوی وزارت خارجه بلاروس توضیح داد: با توجه به فعالیت مخرب وبدون ابهام از سوی این دو کشور، از آنها خواسته شد تا ترکیب کنندگی های دیپلماتیک خود در بلاروس را تا تاریخ 9 اکتبر، با کنندگی خارجی ما در کشورهای مذکور برابر کنند. بدین ترتیب، در سفارت لیتوانی باید 14 دیپلمات به جای 25 نفر، و در سفارت لهستان هم نه 50 دیپلمات، بلکه 18 نفر باقی بمانند.

ضمن اینکه، سفیران بلاروس در لهستان و لیتوانی نیز برای انجام رایزنی هایی به مینسک فراخوانده شده اند.

در عین حال، وزارت خارجه بلاروس گفت که در صورت افزایش تحریم ها علیه مینسک، این کشور ممکن است از برنامه های مشترک خارج شود و حتی روابط دیپلماتیک خود با اتحادیه اروپا را قطع کند.

این وزارتخانه همچنین گفت که بلاروس روز جمعه در واکنش به تحریم های روادیدی اتحادیه اروپا علیه مقامات مینسک، فهرست تحریم های تلافی جویانه خود را اعمال کرده است.

اتحادیه اروپا روز پنج شنبه، تحریم هایی را علیه حدود 40 مقام بلاروسی که به عقیده آنها، مسئول جعل در انتخابات و نقض حقوق بشر در این کشور هستند اعمال کرد. البته، اتحادیه اروپا تحریم های شخصی علیه الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس اعمال نکرده و این کار را تضعیف کننده تلاش ها برای آغاز گفت وگو با مخالفان با میانجیگری سازمان امنیت و همکاری اروپا می داند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بلاروس: لهستان و لیتوانی باید دیپلمات های خود در مینسک را کاهش دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاروس: لهستان و لیتوانی باید دیپلمات های خود در مینسک را کاهش دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید