بزرگترین و دیدنی ترین آکواریوم دنیا را بشناسید

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، آکواریوم جورجیا به علت دنیای شگفت انگیز جانوران آبزی به یکی از معروفترین مراکز علمی و تفریحی دنیا تبدیل شده است.

آکواریوم جورجیا از جاذبه های توریستی آتلانتا به شمار میرود. این آکواریوم به همراه 30 میلیون لیتر آب تازه دریا در رده بزرگترین آکواریوم دنیا قرار گرفته و در مرکز شهر آتلانتا قرار گرفته است.

بزرگترین و دیدنی ترین آکواریوم دنیا را بشناسید

این آکواریوم از پنج گالری تشکیل شده است که نام آن ها گالری جورجیا،گالری رودخانه،گالری آب های سرد،گالری اقیانوس و گالری استوایی می باشد.یکی از جاذبه های این آکواریوم تونل 30 متری گالری اقیانوس است آکواریوم جورجیا واقع در آتلانتای امریکا بزرگ ترین آکواریوم دنیاست که ما را وارد جهانی از زیبایی و تنوع می نماید. آکواریوم جورجیا امواجی از هیجان ناب را در دل مردم ایجاد می نماید. صحنه هایی نفس گیر از اقیانوس نیلگون که شگفتی هر بیننده ای را برمی انگیزد و قدرت پروردگار را به رخ بندگانش می کشد.

آکواریوم جورجیا بین صد تا صد و بیست هزار ماهی و جانوران دیگر دریایی را در خود جای داده است که از ششصد گونه گوناگون تشکیل شده اند. این ماهی ها از کشورهایی همانند تایوان به آمریکا منتقل شده اند. کوسه های آن که از ابتدای افتتاح در آکواریوم بودند نخستین بار است که در یک آکواریوم خارج از آسیا نگهداری می شوند. این کوسه ها در فضایی به گنجایش 23/5 میلیون لیتر آب قرار دارند و در معرض دید مستقیم بازدید نمایندگان می باشند.

بچه ها، علاقه مندان درجه اول دنیای زیر آب هستند.وقتی آنها پا به محیط آکواریوم جورجیا می گذارند در اولین قدم در گالری جورجیا سرزمین رویایی با انواری اشعه مانند می بینند که کوسه ها و سفره ماهی ها درون آن شناور هستند و لاک پشت های دریایی در میان صخره های مرجانی به این سو و آن سو می فرایند.

گالری دوم، یک رودخانه به تمام معناست و مردم می توانند ماهی های رودخانه ای امریکای شمالی را به وضوح در آن ببینند. (پیراناها)، ماهی های الکتریسیته و دیگر موجودات زیبای حیات وحش آب های تازه هر یک به گونه ای خودنمایی می نمایند. بخش سوم گالری آب سرد است. نمایشگاهی از ماهی ها و پستانداران قطبی که گویی در محیط واقعی زندگی خود زندگی آرامی را پشت سر می گذارند. نهنگ های بلوگا هم در همین گالری دیده می شوند. شیرهای دریایی کالیفرنیا، خرچنگ های عنکبوتی ژاپنی و پنگوئن های پاسیاه آفریقای جنوبی به زیبایی هنرنمایی می نمایند.

چهارمین و تاثیرگذارترین بخش (مسافر اقیانوس) نام دارد. وسعتی پرعظمت از آب نیلگون و بیش از صد هزار ماهی و در کنار آنها کوسه هایی که بر دل ها ترس می اندازد. تونل زیر آبی سی متری دومین بخش پرطرفدار آکواریوم است. در این تونل گاه انسان خود را یک موجود به واقع دریایی و بخشی از اقیانوس احساس می نماید و پایان قسمت آخر که شاید محبوب ترین بخش برای بچه ها باشد، قسمت آکواریوم های روباز آن است. در این قسمت بازدید نمایندگان می توانند با دست یا انگشت خود ماهی های مختلف و البته بی خطر را لمس نمایند.

منبع: الی گشت

به "بزرگترین و دیدنی ترین آکواریوم دنیا را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین و دیدنی ترین آکواریوم دنیا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید