برایان هوک: تحریم های ایران برای تضمین امنیت ملی آمریکاست

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، نماینده دولت آمریکا در امور ایران، وضع تحریم علیه این کشور را نه برای مجازات بلکه برای تضمین امنیت ملی آمریکا توصیف کرد.

برایان هوک: تحریم های ایران برای تضمین امنیت ملی آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آریابلاگ، برایان هوک در گفت وگویی کوتاه با شبکه خبری الجزیره قطر، تحریم های آمریکا علیه ایران را برای تضمین امنیت ایالات متحده آمریکا دانست.

هوک که در دوحه است در حاشیه سمینار دوحه گفت: اقدامات ایران بر خلاف منشور سازمان ملل متحد است. تحریم های آمریکا علیه ایران نه برای مجازات این کشور بلکه برای تضمین اهداف امنیت ملی ما است تا به سلاح اتمی دست پیدا نکند. همچنین برای مقابله با اقدامات خصمانه ایران در منطقه و ادامه گروگان گیری این کشور است.

اشاره هوک به گروگان گیری، بازداشت افراد مرتبط با آمریکا در ایران است که عموما به اتهام جاسوسی بازداشت و محاکمه می شوند.

این مقام آمریکایی در ادامه گفت، ما آماده ایم که تحریم های ایران را برداریم و روابط دیپلماتیک با آن را از سر بگیریم در صورتی که به توافقی بهتر با آن دست پیدا کنیم که بتواند با تهدیدهای این کشور برای امنیت و صلح منطقه مقابله کند.

هوک در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سیاست فشار حداکثری چقدر بر ایران موثر بوده گفت، ایران یک سال و نیم مقابل دو گزینه بود. اینکه به میز مذاکره باز گردد یا شاهد باشد که اقتصادش فرو می پاشد... یکی از گزینه هایی که سمینار دوحه بر آن متمرکز است، همین گفت وگوست... ایران به انتخاب گزینه های غلط ادامه می دهد و گزینه فروپاشی اقتصاد را انتخاب کرد.

او در پاسخ به سوالی دیگر درباره تبادل زندانیان با ایران گفت، کشورش از این اقدام شاد است و امیدوار است که این، گامی برای آزادی زندانیان دیگر باشد و گفت که چهار یا پنج آمریکایی دیگر در ایران بازداشت هستند... اما این مسئله به ایران باز می گردد. شیوه ما با ایران از دو طریق است. یک از طریق دیپلماسی و دوم از طریق اقتصادی و فشار بر ایران تا بتوانیم به توافقی خوب دست پیدا کنیم.

گفت وگوی برایان هوک در حاشیه سمینار دوحه

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "برایان هوک: تحریم های ایران برای تضمین امنیت ملی آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برایان هوک: تحریم های ایران برای تضمین امنیت ملی آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید