بازداشت تامین کنندگان مالی داعش در روسیه

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، سرویس امنیت فدرال روسیه امروز، دوشنبه گروهی از تامین کنندگان مالی داعش را در جریان عملیاتی ویژه در پنج نقطه این کشور بازداشت کرد.

بازداشت تامین کنندگان مالی داعش در روسیه

به گزارش وبلاگ آریابلاگ، به نقل از سایت شبکه آر تی، مرکز روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه خاطرنشان کرد، نیروهای امنیتی توانستند با همکاری نیروهای کمیته تحقیقات، وزارت کشور و گارد ملی روسیه فعالیت مجرمانه گروهکی سری در مسکو، استان مسکو، داغستان، کراسنویارسک و دو حوزه خانتی - مانسیسک خودمختار را متوقف کنند؛ گروهی که برای جمع آوری و تحویل پول ها و منابع مالی به داعش تلاش می کرد.

سرویس امنیت روسیه خاطرنشان کرد: پرونده های جنایی علیه شش شهروند روس براساس بخش اول ماده 205.1 قانون جنایی روسیه باز شده است.

طبق بیانیه سرویس امنیت فدرال، افراد بازداشت شده در فعالیت گروه مجرمانه دست داشتند و اعضای آن به تامین مالی گروه های تروریستی فعال در سوریه محکوم شده اند.

طی عملیات تفتیش وسایل ارتباطی و دیگر تجهیزات افراد مصادره شد. براساس تحقیقات به عمل آمده، افراد دستگیر شده پیروز شدند دست کم 500 هزار روبل را برای کمک به فعالیت های تروریستی جمع آوری کنند.

براساس تحقیقات، در برهه زمانی 2016 تا ژوئن 2017 یکی از ساکنان داغستان که مبالغی را از مسکو، استان مسکو و خانتی مانسیسک، کراسنویارسک و داغستان جمع کرده بود به داعش در سوریه رساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بازداشت تامین کنندگان مالی داعش در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت تامین کنندگان مالی داعش در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید